Hosté od Ploučnice mají na čele tabulky náskok 3 bodů, avšak případná výhra Litvínova v řádné hrací době bude pro Českou Lípu znamenat přepuštění vedoucí pozice právě svému soupeři z Litvínova.

Oba týmy do letošní sezony vstoupily výborně. Česká Lípa ztratila pouhý bod za výhru v prodloužení se Svitavami, Litvínov nestačil pouze na pražský Start (5:6) a poté ztratil i bod za výhru se Znojmem (7:6). Bivoj tak ztratil body jen se soupeři, které FBC čekají v následujících dvou zápasech.

Litvínovské Bivoje tradičně táhne nestárnoucí borec Daniel Hulič, který i ve 37 letech ukazuje, že první liga je mu malá a jako každý rok se usadil na čele kanadského bodování.

„S Dáňou se známe docela dobře, hráli jsme spolu za Ústí nad Labem. Je to rozdílový hráč a nebýt něj, Litvínov by se pohyboval někde v polovině tabulky. Dan proti Lípě zatím moc bodů neudělal, tak věřím, že si tuhle statistiku v pátek moc nevylepší," doufá hrající manažer České LípyŠtěpán Slanýa dodává, že si Hulič v dosavadních čtyřech vzájemných zápasech s Lípou připsal „pouhých" pět bodů za jeden gól a čtyři asistence.

Vzájemná zápasová bilance obou soupeřů je vyrovnaná: Lípa vyhrála dvakrát (9:5 a 6:4), Bivoj má na svém kontě také dvě výhry, a to jednu v řádné hrací době (5:4), druhou po prodloužení (4:3).

Českolipští se musí připravit i na netradiční prostředí bývalého zimního stadiónu.

„Ten jejich starší gumový povrch nám moc nevyhovuje, navíc je tam docela velká zima. Pro mě osobně je to asi nejhorší hala v celé první lize, nehraje se mi v ní dobře," přiznává Slaný otevřeně.

Po dnešním utkání čekají na českolipské Brzdy CZ další zajímavé zápasy. Za týden v pátek se svým fanouškům představí proti nebezpečnému Startu98, následně pojedou na horkou půdu do Znojma.

„Všechna tato tři utkání jsou pro nás testem, jak na tom reálně jsme. Klíčové ovšem bude dnešní derby v Litvínově," zdůraznil trenérJiří Stožický.

Dnešní zápas SK Bivoj Litvínov FBC BZRDY CZ Česká Lípa začíná ve sportovní hale SPORTas Litvínov od 20 hodin.

A pozor! Českolipský klub na toto utkání vypravuje autobus.

Cena za jednu osobu je 70,- Kč, odjezd v 17.45 hodin od KD Krystal.

Rezervace míst mohou fanoušci posílat na e-mail: info@fbcceskalipa.cz, nebo na telefonním čísle 725 836 906.