V dnešním duelu budou mít Českolipští možnost oplatit domácím porážku 2:4 z premiérového zápasu sezony, v němž Kladenští potvrdili papírové předpoklady na umístění v popředí tabulky. Jenže po pár kolech nastartovali šňůru neúspěchů a v současné době se nacházejí mimo hranice play off.

Vedení středočeského klubu proto sáhlo k poměrně radikálnímu řešení: rozloučilo se s několika hráči včetně kapitána Tomáše Leipnera a do družstva začlenilo nové jedince. V jeho kádru lze najít extraligová jména jako Vlastimil Princ či Dušan Přívara, důležitou postavou je také Jan Louvar.

„Kladno je pro mě stále jeden z favoritů ligy, nepředpokládám, že se nedostane do play off. Naším cílem je bodovat," říká českolipský trenér Stožický. Podobná slova volí i obránce Slaný. „Kladno bude nebezpečné. My však doufáme, že jsme se konečně vzchopili hlavně v útočné fázi. Chceme získat tři body a posunout se v tabulce opět nahoru, protože kdo ji viděl, je mu jasné, jaký cíl pro tyto dva nadcházejících zápasy máme," naráží Slaný na možnost vystoupat až na druhé místo za suverénní Pardubice.