V nejkratším možném čase ukončili florbalisté České Lípy čtvrtfinálovou sérii play off s Hattrickem Brno. Po dvou domácích výhrách přidali třetí vítězství (7:3) na palubovce soupeře a můžou se už připravovat na semifinále, které začnou jako nejlépe postavený tým po základní části doma. Jméno svého dalšího soka si bude FBC volit ve středu

FBŠ Hattrick Brno - FBC Brzdy CZ Česká Lípa 3:7 (0:2, 3:3, 0:2)

Do třetího utkání vstoupila lépe Česká Lípa, ta mohla hrát celé utkání v takřka domácím prostředí, do Brna totiž přicestovalo sedmdesát fanoušků, kteří své Brzdy hnali k potvrzení matchballu. Již ve druhé minutě se FBC dostal do vedení v přesilové hře, tradiční spolupráci zakončil po náhře Tichého Slaný 0:1.

Hodně nepřesná hra obou týmů dlouho nepřinášela žádné vyložené šance a všechny zárodky zajímavých akcí skončily většinou na mizerném zpracování. Změnu skóre přinesl až konec třetiny. Kotula nejprve zlikvidoval střely Tichého a Nováka, ale na následnou Vnukovu dorážku již nestačil 0:2.

Prostřední část byla ovlivněna mnoha vyloučeními. Jako první se musel jít zchladit na trestnou lavici Kroupa, který po úderu loktem vyfasoval "bůra". Toho brzy doplnil i Karel za nedovolenou vzdálenost, a tak Lípa šla do oslabení ve třech, což po dvaceti vteřinách využil Vojtíšek, který nachytal obranu na první tyči 1:2. V pokračující přesilovce Houšť dokonce srovnal, když jeho táhlý výjezd nedokázala obrana České Lípy zastavit 2:2.

Odpověď FBC však byla blesková. V tomtéž oslabení utekli Podrabský a Novák a druhý jmenovaný uklízel míček do prázdné branky 2:3. Ještě než se Kroupa dostal na hřiště, napodobil ho na druhé straně Mati, jenž si počíhal na Mlejnka a za ostrý zákrok si musel odpykat také pětiminutové vyloučení. Po dvou minutách FBC dokonale rozebral oslabení Brna a Vnuk po nabídce Motejzíka zakončoval do prázdné branky 2:4.

Když už se zdálo, že Lípa má utkání jasně pod kontrolou přišel rychlý brejk Macálky, který z úhlu prostřelil Ponomareva nad rameno 3:4. Uklidnění do českolipských řad přinesla až poslední minuta. Mlejnek ustál několik soubojů u mantinelu, posunul na Jirsu, který předložil do brankoviště zcela volnému Podrabskému 3:5.

Ve třetí třetině již Lípa ukazovala, jak by se mělo utkání dohrávat trpělivé držení míčku a čekání na šanci ukrajovaly na časomíře čím dál více času. Během třetiny se domácí dostali do několika zajímavých možností, ale Českou Lípu vždy podržel bez problémů Ponomarev. Hattricku se půda pod nohama definitivně začala ztrácet pět minut před koncem, to Podrábskému namazal vlastní obránce a z otočky trefil tříbrankové vedení! Brno ještě zkusilo štěstí v power play, ale udeřilo na druhé straně. Jirsa zavezl míček do útočného pásma a Mlejnek moc práce s odkrytou brankou neměl 3:7.

„Nemáme se za co stydět, prohráli jsme se soupeřem, který má postupové ambice do extraligy, pro nás bylo úspěchem už to, že jsme se dostali do play off. Nyní chceme pokračovat na postupném přebudování hráčského kádru," uvedl David Nerud, trenér Brna.

Jeho protějšek Jiří Stožický, kormidelník České Lípy, po zápase řekl: „Pro postup jsme udělali více než soupeř, který nás trápil pouze v prvním utkání. Děkujeme Brnu za pěkné zápasy a přejeme soupeři hodně štěstí do další práce."

Česká Lípa si po roce zopakuje semifinálovou sérii. Díky postavení v tabulce bude první dva duely začínat následující víkend v domácím prostředí. Svého soupeře si bude volit ve středu, přičemž v nabídce bude jeden z vítězných týmů (Znojmo/Kladno a Start98/Ústí nad Labem).

Branky (asistence): 24:37 Jan Vojtíšek (Roman Houbal), 26:07 Martin Houšť (Roman Houbal), 30:32 Lukáš Macálka - 01:56 Štěpán Slaný (Milan Tichý), 18:17 Radovan Vnuk (Jakub Novák), 26:23 Jakub Novák (Tomáš Podrabský), 28:53 Radovan Vnuk (Štěpán Motejzík), 39:27 Tomáš Podrabský (Jakub Jirsa), 55:59 Tomáš Podrabský, 58:22 Lukáš Mlejnek (Jakub Jirsa).

FBC, Radek Valenta