Jestli na tom budou Českolipští stejně tak dobře i v únoru, napoví již jejich dnešní duel na palubovce Sokola Královské Vinohrady. Bude se jednat o další důležitý duel, který napoví, jaký tým by mohl začínat sérii play-off na domácí půdě.

Královské Vinohrady účinkovaly v předchozích dvou sezonách v Superlize. V obou letech ovšem se stejným výsledkem. Zatímco však v roce 2015 baráž proti Startu zvládli, o rok později nestačily na Kladno. Letos jsou zatím v tabulce první ligy na pátém místě, ale začínají se chystat na play-offový útok. V posledním zápase přitom uspěly na půdě tápající Ostravy, jinak jsou však výsledky v novém roce 2017 spíše malátné.

Tým Vinohrad střelecky táhne trio Lisa, Hartman a Skřivánek. Všichni tito jmenovaní mají na svém kontě 21 vstřelených branek. Na čele klubového kanadského bodování je však aktuálně Jan Zavadil se 31 kanadskými body. Zavadil se dokázal střelecky prosadit ve třech z posledních čtyř zápasů. Skóroval do sítí Ostravy, Svitav a Startu.

Muži FBC jsou v pohodě

Česká Lípa je aktuálně v perfektní pohodě. Vše začalo ještě před Vánoci domácím vítězstvím nad Karlovými Vary, po němž následovala lednová šňůra čtyř výher v řadě. Svěřenci trenérky Lenky Bartošové nejprve uspěli na palubovce neoblíbeného Startu, pak otočili těžký zápas proti Svitavám, uspěli i v Brně proti Hattricku a naposledy rozdrtili Pelhřimov 8:1.

Oba dnešní soupeři se už v letošním ročníku utkali dvakrát. V obou případech vyšla ze zápasu lépe Česká Lípa. Nejprve zvládla přes Vinohrady na jejich palubovce postoupit do skupiny domácího poháru, následně mužstvo Sokola přetlačila v rámci prvoligového utkání 7:6 po prodloužení, když rozhodující branku vsítil Daniel Kněžour.

Zápas začíná v tamní Rieger areně dnes od 19.30 hodin. Česká Lípa se v případě tříbodového zisku může výrazně přiblížit konečnému umístění v elitní čtyřce po základní části.

Tabulka 1. florbalové ligy.Zdroj: Deník

Radek Barkman