Českolipští totiž budou i nadále bojovat o záchranu v 1. lize, a to v dodatečné kvalifikaci, která začne 5. dubna.

Lokomotiva totiž obsadila ve skupině play down předposlední místo, neboť o uplynulém víkendu oba své domácí zápasy prohrála.

„Teď si dáme měsíc pauzu a potom v další kvalifikaci se pokusíme první volejbalovou ligu v České Lípě udržet," uvedl trenér Konstantin Chocholouš.

Loko Česká Lípa - Nymburk 1:3 (-19, 24, -20, -14)

Loko Česká Lípa - Nymburk 1:3. hráno 95 minut

Domácí volejbalisté zahájili zápas dobře, v prvním setu vedli 7:4, ale pak vlastními chybami jej ztratili. Druhou sadu Českolipští vyhráli díky lepší koncovce a v té třetí se lámal chléb. Od stavu 14:14 hosté Lokomotivě bodově poodskočili a set dovedli do vítězného závěru. „A čtvrtý set? To už byl zmar. Nedařilo se nám v útoku, proto nás Nymburk zcela jednoznačně porazil a poslal do dubnové kvalifikace," potvrdil kouč.

Sestava: Javůrek, German, Peníška, Poživil, Plachý, Brychta, Špringl, Pekárek, Kolařík libero: Pavlíček.

Loko Česká Lípa - Hradec Králové 1:3 (-25, 22, -14, -15)

hráno 98 minut

Chaos a zmatek ve hře domácích hráčů byly hlavní příčinou jejich porážky od papírového favorita z východu Čech, který ovšem k Ploučnici nepřijel v nejsilnější sestavě. „Uhráli jsme alespoň jeden set, ale celkově to byla hrozná bída," nešetřil kritikou Konstantin Chocholouš.

Sestava: Javůrek, Peníška, Poživil, Plachý, Brychta, Špringl, Pekárek, Kolařík, libero: Pavlíček.