Na přihlášky za zvýhodněné startovné je ještě čas, a to do 4. srpna.

Závodit mohou jednotlivci i týmy. Letos se bude nově vyhlašovat nejrychlejší ženská štafeta, nejstarší a nejmaldší tým a také nejtěžší štafeta.

Závodníky čeká krátká, ale výživná trať. Plavci absolvují 500 m v kytlickém koupališti, jehož voda je tradičně velmi osvěžující.

Cyklistická část měří 16,5 km a vede po silnici i v terénu Poslední disciplínou je běh, který je mezi závodníky považován za nejhezčí partii triatlonu. Dva okruhy, dohromady 7 km, se klikatí zvlněnou krajinou Lužických hor přes lesy a pastviny, mezi kopci, po cestách a cestičkách. Pro svou nenáročnou trať je triatlon určen zkušeným borcům i začátečníkům.

Ti, co se neodváží absolvovat všechny disciplíny, mohou využít startu v družstvu a podělit se tak o tři zmíněné disciplíny.

Závod je zařazen do outdoorového seriálu Lužický horal, který má za sebou zimní výběh na Klíč, Polevský běh, Běh údolím samoty, náročný X duatlon Kytlice a noční bikové cross country Radvaneckej Šajn kap. Novinou letošního seriálu bude 22. srpna Pivovarské MTBO Cvikov, tedy orientační závod na horských kolech v areálu cvikovského pivovaru.