Premiérový závod startuje již o tomto víkendu, v neděli 1. prosince. Další se uskuteční až v novém roce 2014 a to 4. a 25. ledna, 15. února, 8 a 29. března.

V této sezoně se bude bojovat ve čtyřech kategoriích: třída 1 vozidla s OTP do 1600 ccm, třída 2 vozidla s OTP nad 1600 ccm, třída 3 vozidla bez OTP do 1600 cmm a třída 4 vozidla bez OTP nad 1600 ccm.

„Série MOGUL driving cup je otevřena všem závodníkům, kteří jsou držiteli řidičského průkazu, a nerozlišuje závodníky, kteří již mají nějakou zkušenost, či amatéry, co si jen chtějí vyzkoušet svoje schopnosti na uzavřené a profesionálně zabezpečené trati," vysvětlujePetr Eliáš,mluvčí Global Assistance racing Arény v Sosnové.

Pořadatelé této série čerpají ze zkušeností při organizaci významných motoristických podniků, jako je Rally Bohemia, či Setkání mistrů.

Právě na stejné trati, kde proběhl 12. ročník Setkání mistrů, se o nadcházející neděli uskuteční první závod MOGUL driving cupu 2014. Závodníci budou bojovat s nástrahami a časem na okruhové trati, kde na ně čeká i populární přemostění, a na závěr paralelní závod nejrychlejších dvou posádek z každé třídy.

V zázemí jsou pravidelní účastníci zvyklí na velký cateringový stan, který je v případě nepřízně počasí vytápěn, stejně jako na online výsledky po celou dobu závodu. „Ti, kteří MOGUL driving cup absolvovali v loňském roce, potvrdí pohodovou a uvolněnou atmosféru amatérského závodění v profesionálních podmínkách," zdůrazňuje Petr Eliáš.

Vůně benzínu na okruhu v Sosnové.

Více na www.autodrom.cz

Petr Eliáš