FBC Pitbullky Kolín - FBC PD Dědek Česká Lípa 2:2 (0:0, 0:2, 2:0)

K tomuto zápasu nastupovaly českolipské hráčky s přáním získat tři body, ovšem nic není zadarmo.

První třetina byla neurovnaná, hra se rychle přesouvala z jedné strany na druhou a jakákoliv střela skončila v rukou výborně chytající golmanky hostů Havlové, nebo kolínské brankařky Kolaříkové. V šesté minutě byla na trestnou lavici poslána českolipská hráčka Dědková za nesportovní chování a Lípa si na dvě minuty zahrála v sudém počtu. Hráčky Kolína však přesilovku neproměnily a skóre se neměnilo. Po zbytek první třetiny ještě padlo pár šancí, ale všechny střely končily pevně v rukou brankařek. První třetina se tedy obešla bez branek.

V druhé třetině už se tempo postupně zvyšovalo. Obě družstva chtěla vstřelit gól a rvala se o každý míček. Již v první minutě se Česká Lípa mohla radovat z první branky. Jedličková po nahrávce Bílkové vystřelila bekhendem a míček proklouzl mezi nohama kolínské Kolaříkové. A o sedm sekund později našla růžek v bráně Kolína Kašparová, která dodala hostujícímu týmu ještě větší naději na výhru. Kdo si ale myslel, že vítězství je naše, zmýlil se. Pitbullky začaly hrát více tělem, dobíhaly míčky a měly hodně šancí. Přesto druhá třetina končí dvoubrankovým náskokem českolipských.

Ve třetí třetině si chtěl tým ze severu Čech udržet náskok, avšak domácí se nevzdávaly a hnaly se dopředu. Dotknout se ale sítě českolipské brány stále znemožňovala Havlová, která dnes měla svůj den. Koncem sedmé minuty se kvůli nedůrazu v brankovišti podařilo kolínské Martínkové dostat míček do naší brány a o necelou minutu později se opakoval stejný scénář, opět kvůli nedůrazu.

Hráčky České Lípy se však nechtěly obrat o možnost, získat první body a posledních šest minut vystřelily na domácí bránu všechno, co jim přišlo na hokejku. Kapitánka Dědková si může připsat dvě tyčky. Bohužel se do konce třetiny nepodařilo proměnit vyrovnané skóre a o tři body se týmy musely rozdělit.

Sestava: Havlová Heřmanová , Cháberová, Benešová, Vodrážková Kašparová (1+0), Jedličková (1+0), Bílková (0+1), Dědková, Jirsová, Krabačová

TJ JM Chodov - FBC PD Dědek Česká Lípa 18:1 (8:0,5:0,5:1)

Do druhého zápasu s domácím Chodovem nastupovaly českolipské florbalistky bez dvou hráček, kapitánky Dědkové a Bílkové, tudíž byly celkem v oslabení.

Již po minutě přišla první branka posíleného Chodova a v intervalech jedné minuty postupně přicházela přímo střelecká smršť na bránu začínajících juniorek. V desáté minutě byla hráčka domácích vyloučena za nedovolené vrážení. I přes výhodu hostujícího týmu se přesilové hry nevyužilo. Skóre se zastavilo na 8:0 necelé dvě minuty před koncem a tak si s sebou hráčky Chodova nesly do druhé třetiny osmibrankový náskok, který hosté mohli jen těžko dohánět.

Po pár povzbuzujících slovech na střídačce se hra ve druhé třetině změnila. Českolipským juniorkám se podařilo několikrát zastavit nahrávku soupeřek a naskytlo se pár šancí, kdy si také mohly vystřelit na bránu. Bezchybná brankářka soupeřek Brunclíková však zastavila jakoukoliv střelu. Ve druhé minutě začaly soupeřky opět více střílet a bohužel góly padaly. Minutu před koncem druhé třetiny už bylo na skóre přičteno o pět gólů navíc a florbalistky z České Lípy se na střídačku odebíraly se znechucením.

Ve třetí a nejhorší třetině přišlo zklamání ze strany vedoucího týmu. Přesto, že tým vedl 13:0, odebral si golmanku z hřiště a proti nováčkům hrály power play. I když Česká Lípa podávala stížnost rozhodčím kvůli nesportovnímu chování, zesměšňování soupeře, poněkud mladí rozhodčí stížnost nepřijali. Chybou jedné z chodovským střelkyň vyběhla s míčkem proti prázdně bráně Jedličková, vystřelila a míček se doslova docoural do brány soupeřek. Asi o tři minuty poté se opakovala stejná akce a českolipská Jirsová jela s míčkem sama na bránu. Chodovská Bachmaierová jí holí podrazila nohy a Jirsovou zranila. Protože nemohla dohrát utkání, musel to tým severu dohrát v sedmi.

Podle pravidel mělo následovat trestné střílení, rozhodčí však měli jiný názor a pokračovalo se ve hře beze změn. Pražský tým si po inkasovaném gólu hned spravil chuť a po dvou minutách nastřílel dalších pět gólů takřka za sebou. Konečný výsledek 18:1.