Jednou z nejvýznamnějších akcí sosnovského autodromu v tomto roce bude MOGUL Dakar Setkání, která proběhne již v neděli 26. března, a řadí se mezi další významné sportovní akce v Libereckém kraji. V Sosnové se představí ti nejlepší čeští závodníci z Rallye Dakar, Africa ECO Race a dalších maratónských a offroad soutěží.

V tomto roce dakar Setkání v Sosnové kromě české špičky nabídne také zahraniční hvězdu první velikosti, kterou je španělský závodník Xavier Pons. Ten má za sebou dlouhou kariéru soutěžního jezdce v mistrovství světa v rally, kdy byl členem továrního týmu Subaru WRT a také týmu Kronos Total Citroën WRT, kde s Citroënem Xsara WRC závodil po boku Sébastiena Loeba.

Xavier Pons se zde představí jako člen týmu South Racing, který je globálním týmem sídlící v Evropě, Jižní Africe a Jižní Americe. Jako jediný tým na světě je pověřený automobilkou Ford ke stavbě oficiálních dakarských speciálů s označením Ford Ranger Dakar. South Racing se tak pyšní zařazením do rodiny Ford Performance, ve které jsou například M-Sport (FIA WRC) nebo Ganassis Racing (FIA WEC). Jedničkou týmu je v současné době španělský závodník Xavier Pons, který ve světovém šampionátu odjel dvaašedesát soutěží, a nyní se věnuje převážně závodění v offroad maratonech.

Seznam účastníků Dakar Setkání ještě není konečný a stále se přihlašují další závodníci.

Součástí celodenního programu na autodromu v Sosnové, který začíná v 9 hodin a končí v 16.00, bude i Jarní Setkání mistrů volantu, kam se kvalifikují ti nejlepší závodníci série MOGUL Driving Cup.

Atraktivní podívanou pro velké i malé fanoušky předvedou také modeláři se špičkově zpracovanými RC modely dakarských truck speciálů, kteří budou závodit na speciálně připravené trati v servisním zázemí MOGUL Dakar Setkání. Celodenní program plný pestrého motoristického sportu je určený i pro začínající fanoušky motorismu, proto se nezdráhejte vzít sebou své ratolesti, které budou mít vstup zdarma.

Vstupenky za cenu 150,- Kč pro dospělé si můžete objednat v předprodeji na emailu: obchod@autodrom.cz anebo zakoupit přímo na místě době konání akce v pokladnách autodromu.