Vítkovičtí florbalisté si poměrně rychle po začátku zápasu dokázali vypracovat náskok. Už ve druhé minutě uspěl Marek Matejčík, jehož rána z bezprostřední blízkosti skončila v brance. V šesté minutě navýšil domácí náskok Marek Bräuer. U levého mantinelu získal míček a dokázal jej poslat do horní části branky. O necelé dvě minuty později vedli domácí 3:0, to do prázdné branky zakončoval Ondřej Sidunov. Za tohoto stavu si tým Davida Derky vzal oddechový čas a krátká pauza opravdu pomohla.

Česká Lípa zlepšila hru, začala diktovat tempo a hrála aktivněji. V čase 11:10 po dobré přihrávce Tomáše Kadlece mířil přesně Ondřej Kopič.  Následně měl velkou příležitost další českolipský hráč, ale neprostřelil brankáře. To se podařilo až Jaromíru Eklovi, který technickou střelou dokázal prostřelit brankáře Součka. České Lípě se podařilo snížit na 2:3.

Ve druhé třetině byla k vidění přetahovaná. Domácí poslal do dvoubrankového vedení Rostislav Gattnar, na jeho gól rychle odpověděl zkušený Radek Krajcigr, který z osy hrací plochy propálil brankáře soupeře. Na 5:3 pro Vítkovice upravoval Adam Delong a zakončením ze střední vzdálenosti prostřelil hradbu těl před brankou i gólmana. Českolipští se nevzdávali, bojovali dál a ve 34. Minutě snížil Radek Krajcigr, pro kterého to byla druhá branka v zápase. Jeho tým prohrával 4:5.  Ve zbytku druhé třetině padly ještě dva góly a oba vstřelili domácí. Rostislav Gattnar a Marek Bräuer poprvé v zápase zajistili Vítkovicím vedení o tři branky – 7:4.

Třetí třetina se změnila v jednoznačnou záležitost, domácí Vítkovice potvrdili roli favorita a zápas dovedli do vítězného konce. V poslední třetině se postupně trefili Lukáš Hájek, Marek Matějčík, Adam Delong, Ondřej Sidunov a gólový účet zápasu uzavřel Adam Delong. Česká Lípa v tomto zápase prohrála 4:12.

Utkání mělo dva čtyřbodové hráče. Vítkovičtí Adam Delong (3+1) a Rostislav Gattnar (2+2) se výrazně podíleli na výhře svého celku. Nejproduktivnějšími hráči České Lípy byli Radek Krajcigr (2+0) a Ondřej Kopič (1+1).

Vítkovice - Česká Lípa 12:4 (3:2, 4:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 2. Matejčík (Jan Šebesta), 6. Bräuer (Jan Šebesta), 8. Sidunov (Hájek), 28. Gattnar (Delong), 33. Delong (Nehera), 34. Gattnar (Šindler), 37. Bräuer (Besta), 43. Hájek (Jan Šebesta), 50. Matejčík (Hájek), 53. Delong (Gattnar), 54. Sidunov (Matejčík), 56. Delong (Gattnar) – 12. Kopič (Kadlec), 14. Ekl (Štěrba), 30. Krajcigr (Slaný), 34. Krajcigr (Kopič)
Vítkovice: Souček  – Hatala, Nehera, Jan Šebesta – Besta, Bräuer, Čonka-Skyba – Delong, Gattnar, Hájek – Kaleta, Matejčík, Sidunov – Sladký, Šindler.
Česká Lípa: Chyna – Kadlec, Novák, Pastor, Slaný, Štěrba – Dzierža, Ekl, Hřebřina – Jireček, Jirsa, Karel – Kopič, Krajcigr, Vlček.