Na dvoudenním klání se letos v Hamru na Jezeře sešlo více než 200 závodníků, kteří změřili síly na tratích polovičního ironmana Hamrman 70.3 (1,9-90-21), Hamrman Sprintu (0,75-26-7) a Hamrman Hobby (0,35-26-7).

Ve startovní listině jsme mohli najít účastníky velkých mezinárodních triatlonů, kvalifikanty na mistrovství světa 2016 v polovičním Ironmanu v Autrálii. Současné i bývalé reprezentanty v triatlonu, ale zároveň i úplné novice v tomto sportu, kteří přijeli zkusit, co obnáší triatlon, třeba právě na tratích Hamrman Hobby.

V konkurenci prestižního závodu Hamrman 70.3 zvítězil v mužích Zbyšek Jaroš z Energy Team v čase 4:12:35, druhé místo obsadil Jarda Brynda z Labe Tri Klub v čase 4:13:29 a na třetím místě se umístil Jan Škabrada z týmu SP KOLO LOAP SPECIALIZED v čase 4:16:15. V ženách dominovala druhá žena mistrovství ČR v triatlonu Lenka Králová z Etriatlon Team v čase 4:35:20, následovaná Kateřinou Loubkovou z týmu Rohozec Amulet Cvikov (4:42:06) a na třetím místě se umístila Michaela Gerychová z CK KUPKOLO DKnL v čase 4:43:18.

Druhý den, v neděli se konal pak Hamrman Sprint a Hamrman Hobby. V prestižně obsazeném mužském závodě zvítězil Onřej Olšar z Kerberos týmu (1:18:53), následován Janem Šnebergrem závodícím za Tri Klub Příbram (1:19:42) a na třetím místě se umístil Martin Rexa závodící za Vizovice (1:26:32). V ženách pak zvítězila Pavlína Švadlenková. Spolu se závodem Sprint startovalo na více jak 50 odvážných do závodu Hamrman Hobby. Někteří si přijeli vyzkoušet svůj první triatlon, jiní od loňského roku potrénovali, ověřili si, že už distance Hobby zvládají a jsou odhodlaní příští rok přejít na závod Sprint.

V neposlední řadě byla vyhlášena ještě jedna kategorie, tzv. Super Hamrman, kdy se sčítají časy závodu Hamrman 70.3 a Hamrman Sprint. Vítezem „double" se v čase 6:01:23 stal Radek Holinka z Endurance Lab Team, na druhém místě skončil Petr Švarc z Tri Klub Příbram (6:07:45) a na třetím místě Jan Kovalovský z Energy Team (6:09:46).

„Poděkování za podporu a možnost uspořádat závod patří zástupcům obce Hamr na Jezeře a obcím, kterými vedou tratě závodu, partnerům, skvělé partě organizátorů a dobrovolníků a Libereckému kraji, za jehož finanční podpory byl závod uspořádán. Věříme, že závod si i v příštích letech najde příznivce a opět budeme moci uvítat několik stovek nadšených závodníků, kteří přijedou závodit, vyhrát anebo třeba se jen zúčastnit a zkusit, jaké to je plavat-běžet a jet na kole v jednom závodě. Pamatujte, Hamrman je závod, který se nevzdává," říká ředitel závodu Jan Kubeš.