Jedenáctiletí startovali v Domažlicích. Mirek Langer nezopakoval svůj nejlepší letošní výkon, kterým by zcela jistě usiloval i o vítězství v disciplíně 50 metrů motýlek. „Nakonec obsadil čtvrtou příčku shodným časem spolu se třetím závodníkem v pořadí, když o medaili ho připravilo rozhodnutí hlavního rozhodčího, jenž určil konečné pořadí v nejrychlejší rozplavbě,“ říkal trenér Tomáš Choc.

„Na dvojnásobné trati Mirek bohužel nemohl startovat, protože v nominačním startu na Oblastní přebory v Rumburku byl diskvalifikován. Starty v ostatních disciplínách už tak skvělé nebyly, a tak skončil ve druhé desítce startovního pole,“ doplnil Choc.

Podle něj výborně zaplavala Natálie Vacková, která byla třikrát devátá (50 m motýlek, 100 m volný způsob a 200 m prsa), za zmínku stojí především výkony na 50 metrů motýlek a 100 metrů volný způsob, kde výrazně překonala svá osobní maxima. Naopak Martina Vlasáková svými výkony nijak neoslnila a nejlépe se umístila až na 21. místě (100 m prsa a 100 m polohový závod).

Ani Matěj Rek, který bojoval v konkurenci 46 plaveckých oddílů desetiletých plavců v Praze, se nijak výrazně neprosadil a dvakrát skončil téměř na konci třetí desítky startovního pole. „Na závěr je však nutné podotknout, že pro všechny čtyři plavce je už samotná účast na této vrcholné akci velkým úspěchem,“ poznamenal trenér Choc.

V závěru června (21. - 26. 6.) bude Natálie Vacková a Martina Vlasáková spolu s dalšími šesti plavci z PK Česká Lípa reprezentovat Liberecký kraj, město a klub na hrách Letní olympiády dětí a mládeže v Olomouckém kraji.