Stolní tenisté z SKST Liberec si pro svoji hlavní přípravnou fázi na další sezonu vybrali premiérově Nový Bor. Výběr těch nejlepších z klubu od sedmiletého Bohouška Čermáka až po trojnásobného mistra Česka Radka Košťála budou mít svou hlavní tréninkovou fázi ve městě na přelomu července a srpna.

Liberecký oddíl patří mezi největší a nejlepší kluby v republice, pravidelně hraje extraligu a je velmi úspěšný i na mládežnické úrovni. Například nejmladší žákyně Monika Pařízková je v reprezentačním výběru pro nadcházející mistrovství Evropy ve Štrasburku.

A právě výběr nejlepších mladých i starších hráčů přijede na soustředění do Boru. Profitovat by z toho mohli i místní mladší stolní tenisté, kteří trénují pod vedením Petra Vojtěcha. Nejvíce se daří Natálii Nykodýmové, která je nejlepší starší žákyní v Libereckém kraji.

„V Novém Boru jsme našli výborné podmínky k přípravě. Ubytováni budeme v ZŠ U Lesa, kde najdeme vše, co potřebujeme. Od ubytování, po stravování, hernu, hřiště a je to blízko i do lesa na výběhy a nabírání fyzické kondice. Poděkovat bychom chtěli panu řediteli Novákovi, který nám ve všem vyšel vstříc. K hraní pak ještě využijeme spodní sál Sokolovny," říká vedoucí a hlavní trenér Liberce Martin Protiva, jenž se ping-pong v Novém Boru naučil.

„Dříve jsme trénovali v jiných lokalitách, ale přesun do Boru je trochu srdeční záležitostí. Jsem novoborský rodák, řadu let jsem zde hrál a rád vzpomínám na místní kolektiv. I to hrálo ve prospěch přesunu soustředění právě sem," dodal Protiva.

Navíc by se na tréninkovém kempu ve městě skla měli objevit i další bývalí hráči Jiskry Nový Bor bratři Borůvkové, kteří již nakoukli i do extraligy, Luboš Protiva, Václav Hruška nebo Marek a Jan Fabíniové, kteří hráli za Českou Lípu, ale v Novém Boru bydlí.