Na tomto celodenním klání se představí mimo jiné i několik českých reprezentantů a krajánků, kteří působící v zahraničních klubech.

Největší hvězdou by měl být 27letý hráč špičkového italského celku Trentino, reprezentační univerzál Jan Štokr, jenž letos v březnu s tímto týmem vyhrál prestižní Ligu mistrů! Do České Lípy dorazí i další skvělí volejbalisté hájící barvy klubů za hranicemi, v české extralize a samozřejmě také v první i druhé lize.
Dvanáct mužstev bude rozděleno do 3 základních skupin a poté se již „rozjede“ klasické play–off.

Zajímavostí je, že se hraje podle starých volejbalových pravidel, tzn. jen do 15 bodů, ale se ztrátami, „prasátko“, tedy NEC, znamená bod pro soupeře, a zakázáno je hraní nohou.

„Turnaj, který finančně podpořilo město Česká Lípa, za což mu velice děkujeme, je pro nás vlastně začátkem letní přípravy na novou sezonu v první lize, a tak věříme, že kvalitu mít bude, jako tomu bylo v předchozích třech ročnících,“ uvedl pro Českolipský deník domácí trenér Konstantin Chocholouš.

Pořadatelem je tým Bostonské mlátičky ve spolupráci s oddílem TJ Lokomotiva. Bohaté občerstvení je podle dostupných informací zajištěno.