Kde, kdy a proč jsi s atletikou začala?

Ještě na prvním stupni základní školy v Novém Boru u trenéra Choděry. Paní učitelky na základní škole mi doporučily, abych atletiku zkusila, protože jsem předbíhala všechny kluky na škole.

Pod kým nyní trénuješ?

Pod vedením Jakuba Uhra v klubu USK Praha.

Jaké máš zatím za sebou největší úspěchy?

Účastnila jsem se halového mistrovství Evropy dospělých, Světové Univerziády a reprezentovala ČR na týmových soutěžích. Jsem několikanásobnou mistryní České republiky.

Co je pro tebe v atletice nejtěžší?

Vždy je to překonávání sama sebe, dostávat se zpátky na svou úroveň po zranění. A ustát tlak splňování limitů.

Na jaký sportovní zážitek ráda vzpomínáš? Setkala ses s někým, kdo je tvým vzorem?

Několikrát jsem si mohla zaběhnout s Ivetou Lalovou, která je mým vzorem. Účastnila jsem se Diamantové ligy a zakusila úžasnou atmosféru velkých závodů. Náš tým se 6. července představí ve štafetě na Diamantové lize v Lausanne, což je také obrovský zážitek.

Nedávno jsi běžela dá se říct po boku Usaina Bolta, jaké to bylo?

Atmosféra závodu byla skvělá. Bohužel jsem ale zakopla na třetím kroku a pak už závod ani nemohl být podle mých představ. Skončila jsem pátá, což je úžasné, ale bohužel jsem tam neprodala to co jsem mohla.

Jak se na závody připravuješ?

Kromě neustálého tréninku se připravuji kontrolovaným stravováním, dostatečnou regenerací, rehabilitačním cvičením a také meditacemi a prací na své psychice, která je ze všeho nejobtížnější.

Reprezentovat musí být nápor na psychiku, býváš před závodem nervózní?

Většinou ano, ale někdy to není ke škodě. Nápor to rozhodně je, cítím obrovskou poctu, že mohu reprezentovat.

Máš vůbec čas na jiné koníčky, než je atletika?

Ráda si čtu, studuji poslední ročník magisterského studia na Univerzitě Karlově, obor sportovní management. Taky pracuji pro Český olympijský výbor. Práce je mým koníčkem. Zatím je pouze nárazová, ale pevně věřím, že se tam uchytím natrvalo.

Co na tvé úspěchy říká tvoje rodina, podporují tě, jezdí ti na závody fandit?

Ano, rodina mě podporuje. Na závody moc nejezdí, ale když už mohou, jsem za to nesmírně šťastná. Dříve jsem to neměla ráda, ale již několik let jsem za jejich přítomnost na závodech moc vděčná.

Co bys ještě ve své kariéře atletky chtěla dokázat?

Chtěla bych ukázat to, na co mám. Každý chceme na olympiádu a na velké soutěže, ale já bych chtěla předvést maximální výkon nejlépe na velké akci.

Jezdíš ještě na Českolipsko?

Moc ne, ale když už ano, užiji si to plnými doušky. Miluji Svor, tu krásnou přírodu okolo. Máme dva bezvadné psy a procházky s nimi miluji. Je to pro mě neskutečný relax. Celkově jezdím ráda domů, protože mám úžasnou rodinu, na kterou nedám dopustit.