Po třetím kole pokračuje v boji o pohár pouze čtrnáct nejlepších týmů z Čech a deset týmů z Moravy. Ostatní celky budou hrát „jen“ skupinu útěchy, kterou prubne i Česká Lípa.

„Náš tým je složený převážně z mladších žáků. Šestkový volejbal začínají hrát teprve tuto sezonu. V kategorii mladších žáků zatím vyhráváme nad všemi soupeři v krajském přeboru, v kategorii starších žáků nastupujeme proti starším a fyzicky vyspělejším soupeřům. V Českém Poháru jsme tedy na zkušenou bez ambicí na postup do finálové části. Ovšem vzhledem k faktu, že tým usilovně trénuje, je pravděpodobné, že v příštích letech budeme opět patřit mezi elitu, na což jsme v posledních dvaceti letech byli zvyklí a pokládali to za samozřejmost,“ přiblížil kategorii žáků trenér Jaroslav Javůrek.

Kouč Lokomotivy zároveň okomentoval výkony svých svěřenců, kteří se představili právě v České Lípě: „Družstvo odehrálo turnaj dle svých možností. Na své fyzicky zdatnější a starší hráče soupeře jsme nestačili v obraně, bez bloku se prostě bránit nedá. Nedařilo se ani na příjmu a tím trpěl následný útok. Nejlepším hráčem byl opět jediný starší žák Josef Chour na postu smečaře. Pochvalu za snaživý výkon ale zaslouží celý tým. Poděkování také patří divákům z řad rodičů a kamarádů za soustavné povzbuzování. Bylo to super!“

Další turnaj, už v rámci „útěchy“, na žáky České Lípy čeká v lednu, nejspíše v Praze. Lokotka sehraje utkání se Slavií Liberec, Kladnem, Plzní a Lvem Praha.