Ten sen se stal skutečností. Prvoligoví volejbalisté České Lípy vybojovali pro své město účast v prolínací soutěži, kam se po základní části prodralo jen osm týmů. Rozhodli o tom již v pátek, kdy v „domácí“ zákupské hale porazili nevyzpytatelnou a hlavně silnou rezervu Brna 3:2!

A nic na tomto historickém úspěchu nezměnila ani sobotní porážka Lokomotivy od Starého Města v poměru 1:3. „Samozřejmě, že jsme všichni dobře věděli, že vítězství v pátečním zápase by nás posunulo dál, tedy k účasti ve vyřazovací části. Povedlo se, což je naprosto ohromný,“ netajil radost Konstantin Chocholouš, hlavní trenér Lípy.

Druhý zápas se Starým Městem jeho svěřenci sice prohráli (1:3), ale ani tak nemuseli klopit hlavy, neboť jistotu postupu do play–off si zajistili právě den předem.

„Za Staré Město nastoupili čtyři bývalí extraligoví hráči, a i přesto, že nám ani soupeři už vlastně o nic nešlo, byl k vidění výtečný a hodně vyrovnaný volejbal, který se musel líbit. Proto musím všem našim hráčům, ale i fanouškům vyslovit veliký dík za předvedené výkony v celé dlouhodobé části prvoligové soutěže. Jako nováček jsme si totiž mysleli, že budeme mít hlavně záchranářské starosti.

Průběh ligy nám však několikrát naznačil, že jsme schopni porazit takřka kohokoliv,“ doplnil naprosto spokojený kouč Lokomotivy. Českou Lípu v prolínací soutěži čeká favorit číslo jedna: lídr právě dohrané základní části, VK EGE České Budějovice.

První dva zápasy (hraje se na tři vítězné) se uskuteční v pátek 4. a v sobotu 5. února na jihu Čech, odveta bude na programu 11., popřípadě ještě 12. 2. v Zákupech. „Kdybychom proti Budějovicím uspěli, byl by to takový senzační nadplán pro tuto vydařenou sezonu. A my se o to vážně chceme pokusit,“ zdůrazňuje kouč Chocholouš.

1. liga

Loko Č. Lípa – Brno B 3:2 (-24, 21, -22, 20, 11)
Loko Č. Lípa – Staré Město 1:3 (-22, 26,- 20,- 23)