Jarní, sebeironicky pojmenovaný Fat & Old cup, v překladu turnaj tlustých a starých, každoročně otevírá sezónu, podzimní Godzy cup ji zase uzavírá. Z kdysi přátelského setkání známých z hospody, se pomalu stává téměř profesionální podnik.

„S přáteli jsme nejdříve chodívali o víkendu sportovat, všichni jsme se nějakému sportu odmalička věnovali. V roce 2014 jsme uspořádali nultý ročník, což se ukázalo jako výborná věc a tradice započala," říká jeden z pořadatelů Tomáš Brhel s tím, že turnaje jsou pořádány z vlastních zdrojů účastníků. Pořadatelé mají i několik věrných sponzorů, kteří věnují symbolické věcné ceny, ale hlavní motivací je vyhrát putovní pohár, který věnoval umělecký řezbář Filip Kubeš.

Turnaje jsou otevřeny všem bez rozdílu, stačí jen mít sportovního ducha a chuť se bavit. Po celý den je přichystáno občerstvení pro hráče i jejich rodiny, večer vždy následuje doprovodný program. „Letos jsme měli poprvé i masérku, což si hráči pochvalovali, uděláme z toho tradici," říká Brhel.

Vlastní písek

Nadšenci pravidelně pořádají turnaje v plážovém volejbalu, letos za vlastní peníze zvelebili hřiště.Zdroj: Deník/Jiří JelínekJak už bylo zmíněno, oba turnaje se hrají na hřišti TJ Lokomotiva, která vychází pořadatelům vstříc. A naopak. „S vedením Lokotky jsme se dostali do vůbec nejlepší fáze spolupráce. Z vlastních zdrojů jsme dokoupili písek a za přispění všech přátel jej dopravili na hřiště a tím obnovili jeho profesionální úroveň. Za to nám vedení organizace v zastoupení Petra Dobíhala nabídlo dlouhodobý pronájem, za což bych mu chtěl poděkovat," říká druhý z organizátorů Martin Vraný.

„Musíme také jmenovitě poděkovat Martinu Gorčíkovi za zajištění logistiky, Kamilu Vošvrdovi za poskytnutí palivového dřeva na grill, Martinu Hruškovi za kvalitní hudební produkci, Ivanu Frománkovi za zajištění sportovních doplňků, otci a synovi Simončičovým za dodání energetického nápoje a Beatice Zvalčákové za bezchybný catering," podotýkají svorně oba pořadatelé.

Pořadatelé chtějí celý podnik posunout ještě dále. „Chystáme se založit občanské sdružení a přinést ještě více sportovních akcí mezi lidi," podotýká Tomáš Brhel.