Dařilo se nejen mužům, ale také starším žákům Kamenického Šenova. Premiéru mělo juniorské béčko.

Muži kralují 1. lize

Muži si dali ve třech dnech dva zápasy s aspiranty na postup do extraligy a vedli si úspěšně! V sobotu porazili doma Znojmo 5:4 v prodloužení a v pondělí udolali i Brno 4:3. Zde se utkání lámalo v posledních třech minutách, zkrátka ideální příprava na play off. V sobotu je nyní čeká další výzva v podobě Královských Vinohrad, kterým má FBC co oplácet. Vyřazení z loňského play off Českolipští jistě nezapomněli!

Ve hře byla v sobotu i mužská rezerva v Liberci, kde si sestava Filipa Hanžla poradila jak s Lovosicemi (5:2), tak s TU Liberec (7:5) a v tabulce je druhá. V kombinované sestavě se ukázal nejen mladík Malec v českolipské brance, ale i nadějný veterán Tomáš Taran, pro kterého to byla v dresu béčka soutěžní premiéra!

Turnaj čekal i ženskou rezervu, která ještě neokusila příchuť vítězství a stále jim utíká těsně mezi prsty (Osečná 1:3, Děčín 3:4).

Junioři měli smůlu

Smolnou sobotu měli A-junioři v Plzni, kde bez Jana Hřebřiny a Dominika Jansy prohráli s Děčínem 2:3 a s Ústím 1:3. Nově složený celek však většinou sází na mladší ročníky z dorostenecké kategorie, což slibuje za pár let velkou budoucnost v mládežnické líhni FBC.

První turnaj si odbylo i juniorské béčko. Tým Hynka Bárty vyrazil do Kadaně, kde se střetl s Litvínovem (0:11) a Libercem B (5:6). V 15-členném kádru se objevila většina nováčků, dorostenců a také Honza Hřebřina, který se postupně vrací do sportovní zátěže. Pro mnoho hráčů to byl první kontakt se závodním florbalem.

Žákům se zadařilo

Juniorky také čekají na první body, ale porážky od Tatranu (2:13) a Elite (1:11) jsou s ohledem na to, že družstvo nastoupilo v hodně kombinovaném složení, docela přijatelné. Holky to prostě v konkurenci pražských týmů, Liberce a Boleslavi mají těžké a již vyhlíží duel s Jičínem, kde by mohly brát první body.

Hodně zajímavě vstoupily do přeboru starších žáků partnerské týmy ze Šenova a Mimoně. Ani jeden neztratil bod a Šenov díky více odehraným zápasům dokonce celou soutěž vede! Šenovští porazili Teplice 5:3 i Chomutov 7:2. Mimoň na druhém turnaji měla volno.

Posledním týmem FBC, který byl v akci, byla mrňata z přípravky pod vedením Gabriela Žehy. Malí hráči se v konkurenci pěti soupeřů neztratili, nejprve prohráli s Ústím 9:10, poté v další přestřelce remíza s Dubí Red 8:8 a výhra konečně přišla ve třetím duelu.

Nejmenší českolipské naděje si smlsly na druhém týmu z Dubí, White 11:2. V posledním utkání pak nestačily na druhý ústecký tým Tygříků, kterému podlehli opět smolně o jednu jedinou branku 5:6.