Při té příležitosti pořadatelé připravují nový, ještě atraktivnější, formát trati, na které se pojedou hned dvě rychlostní zkoušky. V areálu budou nachystány také atrakce pro děti, takže na své si přijdou i celé rodiny.

A jaký je časový rozvrh Rally Bohemia v Sosnové? Program v sobotu 30. června otevře startovní pole MČR v rally historických vozidel (automobily ze 60.- 90. let), které se vydá na trať RZ 8 Global Assistance Gladiator Sosnová I. (od 17.13 hodin). Jeho druhý průjezd jako RZ 9 bude následovat od 17.27.

Navazovat bude před šestou hodinou průjezd rychlostní zkoušky pro účastníky Rally Bohemia Legend (opět závodní automobily ze 60. – 90. let). „Legendy“ pojedou sice jenom jednu RZ, ale zato hned dva okruhy najednou, aby měly dost prostoru pobavit diváky při své exhibiční jízdě bez měření času.

A pak už bude následovat vyvrcholení první etapy Rally Bohemia v podobě dvou průjezdů špičkových moderních vozidel MČR v rally od 18.39 a 18.53. „Poprvé zde budou k vidění hned dvě přehledné rychlostní zkoušky v rozmezí necelých patnácti minut. Určitě to tedy bude velké lákadlo pro diváky, už proto, že obě RZ se pojedou paralelně po dvojicích a z pohodlí diváckých tribun tedy bude možnost přímého porovnání rychlosti soupeřících automobilů,“ říká mluvčí Rally Bohemia Aleš Holakovský. 

SOUTĚŽ O VSTUPENKY V DENÍKU Ve středu 27. června najdete v tištěném Českolipském deníku soutěž o vstupenky na sobotní Rally Bohemia do Sosnové. Na deset vylosovaných výherců čeká po dvou vstupenkách.

45. ročník Rally Bohemia odstartuje v sobotu dopoledne v Mladé Boleslavi. Slavnostní místo startu se po několika letech přesouvá z mladoboleslavského Staroměstského náměstí před Muzeum Škoda Auto. První posádka MČR v rally soudobých automobilů přejede přes startovní rampu v 9:30 hodin. Hned na to absolvuje tři kola na okruhové zkoušce Bondy. 

Tato rychlostní zkouška v okolí stejnojmenného nákupního centra je sice známa již z některých předcházejících ročníků soutěže, ale letos bude míst zcela novou atraktivní podobu a posádky budou muset zdolat tři kola nového okruhu. To dá divákům výbornou příležitost k dokonalé prohlídce všech soutěžních automobilů.

Následně pestré závodní pole zamíří přes zastávku v servisní zóně na Železnobrodsko a Hodkovicko na rychlostní zkoušky Chloudov a Radostín, tradiční úseky v inovované podobě. Potom Rally Bohemia po mnoha letech zavítá přímo do Liberce, kde bude na závodníky i diváky čekat velká premiéra v podobě zcela nové rychlostní zkoušky Ještěd, která povede přímo přes sedlo této přírodní dominanty Libereckého kraje.

Po prvním zdolání Ještědu bude na soutěžní posádky i jejich automobily čekat zasloužená servisní přestávka na letišti v Hoškovicích a po ní se vydají na opakované průjezdy úseků Chloudov, Radostín i Ještěd. Z Ještědu ale tentokrát nezamíří do servisu, ale naberou směr Autodrom Sosnová u České Lípy.

Po obou podvečerních průjezdech divácké Gladiator SS Sosnová a večerním servisu přenocují soutěžní speciály, které zdárně dokončí náročnou první etapu, v uzavřeném parkovišti v Hoškovicích.

Nedělní etapa Rally Bohemia se tentokrát bude odehrávat výhradně na Mladoboleslavsku.