V konkurenci více než padesáti nejlepších evropských týmů z 29 zemí tak potvrdil své kvality jakožto 14. nasazený. Na sedmikolovém turnaji, který se tentokráte konal v makedonském Ohridu, startovala osmička hráčů z novoborského A týmu: Láznička, Štoček, Markoš, Hába, Cvek, Šimáček, Vokáč a Klíma.

Novoborští porazili čtyři soupeře a se třemi prohráli. Všichni přemožitelé ovšem patří mezi evropskou špičku a nedá se říci, že by pro ně byli Češi snadnými soupeři. „Nejvíce jsme potrápili loňské vítěze z Uralu, proti kterým jsme hodně dlouho drželi nadějné pozice. Z vítězných střetnutí si nejvíce ceníme výhry nad mistrem rakouské extraligy Husekem Vídeň,“ řekl manažer klubu Petr Boleslav.

Nejlepších individuálních výsledků mezi českými hráči (Nový Bor byl jediným zástupcem ČR) dosáhl velmistr Jiří Štoček, který vedle 3 výher a 3 remíz zaznamenal jedinou porážku.

Z turnajového prvenství se radoval ruský Economist-SGSEU-1 Saratov, druhý skončil Mika Yerevan z Arménie a bronz bral Ural Sverdlovskaya (Rusko).

Autor: Jindřich Lesage