Trochu rozechvělým hlasem vyjádřila starostka Nového Boru Stanislava Silná poděkování novoborským šachistům za velké úspěchy v uplynulé sezoně: „Nový Bor je znám jako město sklářů, jsem ráda, že poslední dobou vchází ve známost také díky místnímu šachovému oddílu.“ Slova jí nejspíše svazovala nejistota na poli královské hry, kterou umocňovala přítomnost šachistů české špičky.
Ve svém projevu, jenž byl úvodem do konference, pořádané 1. Novoborským ŠK v restauraci Ajeto na závěr soutěžní sezony, zabrousila do historických počátků hry v šach, přirovnala šachy k adrenalinovým sportům, které si dokáží získat přízeň mládeže, a na závěr osobně pogratulovala členům A–týmu, kteří v letošní extraligové sezoně vybojovali nejcennější českou trofej – mistrovský titul.
Gró slavnostního večera bylo, po rekapitulaci všech dílčích úspěchů novoborského šachového klubu a také individuálních úspěchů jeho členů, v předávání vítězného poháru z rukou předsedy Šachového svazu České republiky Vlastimila Sejkory. S přáním dlouhé extraligové budoucnosti putovala trofej od Vladimíra Sejkory ke kapitánovi vítězů, velmistru Marku Vokáčovi. Následovalo dlouhé pózování fotografům a radostné potěžkávání poháru, na kterém se už leskla čerstvě nalepená cedulka s nápisem: „1. Novoborský ŠK 2007/2008“.
Atmosféru při ceremoniálu podbarvovala vážná hudba v podání skupiny Helicoptrio.
A nebyli by to šachisti, kdyby si po slavnostním rautu a módní přehlídce nezahráli ještě nějakou tu „bleskovku“. Co „nějakou tu“… Na každém stole šachovnice s hodinami! Hráči pendlovali sem a tam, střídali soupeře, nebo alespoň pozorovali partie a klábosili až do pozdních hodin.

Umístění týmů v sezoně 2007-8

Tým A: 1. místo (Extraliga)
Tým B: 3. místo (1. liga)
Tým C: 1. místo (Kraj. přebor)
Tým D: 5. místo (Kraj. přebor)
Tým E: 4. místo (Region. přebor)
Tým F: 6. místo (Region. přebor)