Po úspěchu na Mistrovství Saska se znovu v plné síle představili na obří stěně v drážďanském centru XXL, kde se sešla kompletní německá mládežnická špička, na Jugend Cupu 2009. Pořadatelé pro účastníky připravili celkem 10 lezeckých cest, přičemž ty nejtěžší, finálové, dosahovaly 16 m výšky a „8-“ obtížnosti.

Z novoborského oddílu se do bojů zapojily Kateřina Bělková a Tereza Kozáková v kategorii Schiller „B“, v nejstarší kategorii Schiller „A“ Petra Vojířová. Novoborská trojice dívek zcela bez problémů prošla kvalifikací a postoupila do finále. Bělková i Kozáková po dosažení nejvyšších TOP chytů v cestě „7+“, spolu s pražskou Peltrámovou a trojicí domácích závodnic, nastoupily do večerního superfinále.

Kritický problém ve stěně jako jediná vyřešila Bělková a celou cestu obtížnosti „8-“ zvládla až do TOP chytu. Kozáková si velice pěkným výkonem zajistila 2. místo.

O 3. – 6. příčku se podělila trojice německých dívek s Peltrámovou z Prahy. „Dopoledne jsem si zranila ruku a myslela, že ani do finále nenastoupím,“ řekla těsně po závodě spokojená Kateřina Bělková, jež se divila: „Bylo to docela snadné, nevím, proč to nikdo, kromě mě, nedal.“

Petra Vojířová pokračovala ve vynikajících výkonech. V nejstarší kategorii Schiller A zvládla finálovou cestu obtížnosti „8“ na výbornou, a spolu s Němkou Schmidtovou „topovala“.

Pořadatelé poté připravili pro vítěze Mistrovství Saska a její soupeřku nejtěžší cestu obtížnosti 9! V bouřlivé atmosféře kotle lezeckého centra, za ohlušujícího povzbuzování, Petra Vojířová dokázala, že má opravdu skvělou formu a rozdílem třídy zvítězila. „ Paráda! Ta devítka mi ale dala, myslela jsem, že to ani nedolezu a spadnu v prvním převisu,“ líčila své pocity po superfinále Vojířová.

Výsledky:

Schiller B: 1. Kateřina Bělková, 2. Tereza Kozáková (obě Jiskra N.Bor), 3.- 6. Hanna Kalweit, Pia Zuber (GER , SBB), Jana Peltrámová (Praha)

Schiller A: 1. Petra Vojířová (Jiskra N. Bor), 2. Franke Schmidt (Leipzig), 3. Klara Ullrich (Berlin).