Této, po organizační stránce, těžké úlohy se českolipský klub zhostil velmi dobře. „Zaplněná sportovní hala karatisty z obou krajů a spokojenost všech účastníků byla pro nás tou nejlepší odměnou," uvedl šéftrenér a ředitel krajských přeborů Pavel Znamenáček.

Tříkolové nominační soutěže jsou již tradičně ukončeny krajským přeborem, na kterém Českolipští startovali i s novým mládežnickým týmem. „Škoda, že jsme byli oslabeni o některé své zkušené závodníky, protože jinak by bylo konečné pořadí lépe nakloněno právě nám a jistě bychom obsadili lepší příčku," zdůraznil Znamenáček.

Vítězem se stal SKK Liberec, druhou příčku vybojoval SKR Ústí nad Labem a třetí místo obsadil klub SK Kamiwaza Praha. Na domácí Sport Relax zbyla „bramborová" pozice.

Jak se dařilo domácím

Jako první na tatami nastupovali závodníci s nižším technickým stupněm 8- 7kyu a zde všichni v nabitých kategoriích obstáli. Zlatou medaili v kata vybojovali Jakub Scholz a Viktorie Vlčková. Adéla Znamenáčková se mohla pochlubit stříbrnou medailí a bronzem překvapili Filip Končel a Klára Steinzová.

Za karate klub Sport Relax Děčín zlato vybojoval Jan Křesálek a bronz si odnesl Jakub Burián.

Barbora Znamenáčková se stala dvojnásobnou krajskou přebornicí v juniorkách a ženách.

Adéla Šinerová v dorostenkách svým výkonem přesvědčila rozhodčí a získala také zlatou medaili.

Dobře si vedl v juniorské kategorii Kryštof Kouba, který získal stříbro. Ondřej Kouba se ukázal ve dvou kategoriích a odvezl si dvě bronzové medaile.

V seniorské kategorii bojovali Jiří Svoboda a Michal Eisenberger a oba brali bronzové medaile.

Domácí borci v jejich silné disciplíně kata týmy chtěli získat krajské tituly, což se jim splnilo, a to v juniorech a mužích (Ondřej Kouba, Michal Eisenberger a Kryštof Kouba). Zlaté medaile brali David Minárik, Jakub Vavřinčik a Sodkherlen Ulziiorshikh, Anna Vorlíčková, Klára Stratilová a Barbora Vlčková.

Stříbrným týmem se stali chlapci ve složení Pavel Vácha, Adam Janda a Jakub Fiala.

Bronz si odvezla děvčata ve složení Adéla Znamenáčková, Viktorie Vlčková a Natálie Pokorná.

Matěj Kühn startoval v disciplíně kumite, ale do dalších bojů se nedostal.

„Velký dík patří těmto našim trenérům: Jana Bělohlavová, Tomáš Sazama, Jaromír Pokorný a Barbora Znamenáčková," zdůraznil hlavní kouč Pavel Znamenáček.

Poslední akcí, kterou českolipský karate klub připravil před začátkem letních prázdnin, je Pohár mládeže v České Lípě s podtitulem Karate nás baví. Tento pohár slouží k přípravě začínajících mladých adeptů na soutěžní dráhu.