VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejlepší výkony předvedli Melich a Vaníčková

Česká Lípa - Jako předkrm atletickému mistrovství Evropy v Barceloně se na českolipském vrhačském stadionu uskutečnil mítink, který potvrdil vzestup českolipské atletiky, a to jak po sportovní stránce, tak i pořadatelské.

4.8.2010
SDÍLEJ:

NEJLEPŠI DUO vrhačského mítinku v České Lípě: zleva Lucie vaníčková z Jablonného a Lukáš Melich (Dukla Praha). Foto: Miloslav Sviták

Vrhačský stadion se buduje druhým rokem na bývalém softbalovém hřišti, které postupně chátralo a atleti naopak hledali své bezpečné útočiště, aby nepřekáželi fotbalistům a aby splnili i bezpečnostní hledisko soutěží. Myslím, že i lidé z okolí musí být rádi, že velkou plochu již nepokrývá plevel a že plocha ke sportování opět plní svůj účel.

Spokojení jsou jistě i atleti, kterým přijíždí stále silnější konkurence a mítink získává na prestiži. Závody se uskutečnily ve všech vrhačských disciplínách, tedy v hodu oštěpem, diskem, kladivem a ve vrhu koulí.

Setkání se zúčastnili medailisté z mistrovství ČR, koulař Tylče z Dukly Praha, diskař Gondor z Kroměříže, kladiváři Melich z Dukly Praha a Fiala z Kroměříže a oštěpař Pužman z Kladna. Zúčastnil se dokonce i jeden vrhač z Polska, který ovšem na nejlepší nestačil.

Nejlepšího výkonu mítinku dosáhl reprezentant Melich v hodu kladivem (69,83 m), za což byl odměněn pořadateli dárkovým košem.
Tu samou cenu za nejlepší výkon v ženské kategorii obdržela domácí extraligová závodnice z Jablonného Lucie Vaníčková. Ta poslala svůj disk do vzdálenosti 43,17 m.

4.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji. 

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Česká Lípa - K Mezinárodnímu dni archeologie si v českolipském Vlastivědném muzeu a galerii na sobotu připravili pestrý program, který obsáhne takřka celé historické centrum města.

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení