Dvanáctého ročníku novoročního turnaje stolních tenistů pořádaného oddílem SKST Cvikov se zúčastnil rekordní počet 44 hráčů Libereckého, Ústeckého, Středočeského kraje a Prahy.

Po odehrání 182 zápasů ve skupinách, postoupilo 32 nejlepších do vyřazovacího klání. Zde se prosadili už jen ti nejlepší, i když o překvapení nebyla nouze. O to největší se postaral výborně hrající domácí hráč Vratislav Česenek, který v jednom z nejlepších utkání celého turnaje porazil jednoho z favoritů Miloše Flanderku.

Jen velmi málo k dalšímu překvapení chybělo Milanu Fišerovi, který v boji o postup mezi nejlepší čtyři prohrál nejtěsnějším možným způsobem 2:3 s prvním nasazeným.

Nakonec se z celkového vítězství na turnaji radoval nejstarší účastník, nestárnoucí borec František Just, hráč Lokomotivy Česká Lípa, veteránský reprezentant České republiky, který ve finále porazil dalšího hráče českolipského klubu, Vladimíra Milatu, jehož zdolal 3:0.

V turnaji čtyřher, který se hrál až do večerních hodin, byli nejlepší Vladimír Milata a Jiří Zvěřina, bývalý hráč České Lípy a v současnosti reprezentant TTC Bělá pod Bezdězem, účastník 3. ligy. Ve finále tato dvojice přehrála po lítém boji Františka Justa a Miloše Flanderku těsně 3:2.

Turnaj měl velmi dobrou sportovní úroveň. Nejlepší hráči museli během celého dne odehrát až dvanáct zápasů, a tak vskutku krásné ceny věnované místními sponzory dostali zaslouženě.

Největší poděkování všech zúčastněných hráčů však patří duši cvikovského stolního tenisu Milanu Fišerovi, který celý turnaj zorganizoval i řídil a ještě si i zahrál.

Novoroční turnaj SKST Cvikov

Pořadí jednotlivců

1. František Just (Loko Česká Lípa)
2. Vladimír Milata (Loko Česká Lípa)
3. Jiří Louda (Bižuterie Jablonec nad Nisou)
4. Otto Hübsch (SKST Cvikov)

Pořadí čtyřher

1. Vl. Milata, J. Zvěřina (Loko, Bělá pod Bezdězem)
2. Fr. Just, M. Flanderka (Loko)
3. J. Louda J. Vrabec (oba Bižuterie Jablonec)

Martina Krutinová