Královské místo v tabulce Démonům již nikdo vzít nemohl, jelikož si ho pojistili v předposledním zápase. Teď čeká Českolipské baráž o místo v lize nejvyšší, která může ještě znásobit renomé českolipského futsalu.

Démoni Česká Lípa - Tábor FC 5:5 (3:3)

Tým z Tábora vůbec nevypadal na to, že okupuje v lize až poslední místo, naopak do zápasu vlétl velice svižným tempem. Hned v 1. minutě skóroval Červenka. Rovněž 3. minuta přinesla Démonům spíše ustrnulý výraz ve tvářích, jelikož Tábor rozjásal i napodruhé opět Červenka a bylo to rázem 0:2. Démoni museli začít dotahovat skóre, což zařídil Bejda. Demke ho našel před bránou, Bejda zakončoval vleže 1:2

O několik momentů později mohl přidat Bejda i druhý gól. Nejprve poslal načechraný míč na Bečvaříka, který mu ho ihned vrátil zpět. Bejda ovšem hlavičkou zamířil těsně mimo, přesto to byla pro diváky pohledná akce.

Stav zápasu chtěl srovnat také Demke, ten si drze prošel přes tři obránce Tábora, nahrával na Bejdu, gól ale nepadl. Najednou byli na hřišti hlavně Démoni, drželi míč, měli aktivnější ofenzívu. Branek se dočkat bohužel nemohli.

Remízový stav zařídil až ve 13. minutě Bečvařík, když zpracoval Švecovu nahrávku z levé strany a se štěstím překonal obloučkem hostujícího gólmana. Na druhý gól ovšem našel odpověď ihned také Tábor, skóroval Kukla, když trefil pravou šibenici domácí svatyně. To nebylo vše, góly padaly jak na běžícím páse. Českolipský Bejda si prošel přes hostujícího obránce a střelou ke vzdálenější tyči opět srovnal.

Druhá polovina nabídla další bleskovou branku. Na 4:3 pro Démony se trefil přízemní střelou Dutka. Na protilehlé polovině hřiště se blýskl gólman Michálek, který musel v úvodu zápasu vystřídat svého zraněného kolegu.

Tábor jen sporadicky ohrožoval domácí bránu. Větší šanci nepřinesla ani jejich hazardní hra s gólmanem vytaženým na polovině hřiště. Ve 32. minutě trestal pochybení hostující obrany Kulha. Půlpán si na polovině hřiště došel pro odražený míč, nacentroval a byl z toho pátý gól.

Nováček druhé futsalové ligy FC Démoni Česká Lípa, nevypustil ani poslední zápas základní části.

Už se zdálo, že si Démoni dojdou pro pohodlné vítězství, jenže to se nestalo. Ve 32. minutě přidal čtvrtou trefu Tábora Kolář, ten pálil z levé strany, trefil se na vzdálenější tyč. Domácí nedokázali zápas pohlídat ani pouhé dvě minuty před koncem. Téměř identicky jako Kolář, utekl obráncům také Červenka, který svým hattrickem zajistil Táboru jeden bod za remízu 5:5.

Jiří Šubrt: O 1. ligu máme zájem

Na otázky o tom, jak je se sezonou spokojen a jaké plány střádá do budoucna, odpověděl prezident domácích Démonů Jiří Šubrt. „Minulý rok jsme hráli divizi, do 2. ligy jsme sice šli z 5. místa, přesto říkám, že byla špice vyrovnaná, nebyl tam tedy veliký rozdíl ve kvalitě. Již v polovině letošní sezony jsem avizoval, že bychom měli zájem hrát 1. ligu. Nabrali jsme nové hráče a s vervou se pustili do bojů o čelo tabulky, což nám vyšlo. První liga by byla veliká zkušenost, nechci plánovat, ale do 2. ligy jsme šli především s vidinou udržení a jak to nakonec dopadlo! V baráži týmu věřím.“

Góly: 5. a 16. Bejda, 13. Bečvařík, 23. Dutka, 32. Kulha 1., 3. a 38. Červenka, 15. Kukla, 35. Kolář.

Démoni Česká Lípa: Frnka (Michálek) Zdich, Dutka, Soukup, Demke, Bejda, Půlpán, Švec, Kulha, Dušánek, Bečvařík.

Nováček druhé futsalové ligy FC Démoni Česká Lípa, nevypustil ani poslední zápas základní části.

Daniel Mayer