„Ondra je v našem klubu poměrně nováčkem, druhý rok sice hájí barvy České Lípy, ale spolu s Dominikem to jsou šenovští patrioté, a tak historky z „vesnice“ a jejich neotevřeného klubu se dají poslouchat hodiny. Je však potřeba říci, že jejich vzorný přístup by měl být impulsem pro ostatní hráče našeho klubu. Ondra je nedílnou a důležitou součástí dorosteneckého i juniorského týmu, a jeho cit pro hru a kombinaci dává tušit, že jeho kariéra může v dalších letech strmě stoupat,“ všiml si českolipský trenér Štěpán Slaný.

Ale zde už je slibovaný rozhovor se zmiňovaným Ondřejem Machem.

Ondro, absolvoval jsi dorostenecký turnaj krajských výběrů, jaký z nich máš pocit po herní a organizační stránce?
Celý turnaj byl velice dobře zorganizován. Popravdě to byl nejlépe zorganizovaný turnaj, na kterém jsem kdy byl. Hala, ve které jsme hráli, byla velmi luxusní s výborným povrchem, na který jsem celkem zvyklý. Jídlo a ubytování bylo také velmi dobře zvládnuté. Obzvláště mě překvapila televize na pokoji, který byl přidělen mně a Dominiku Jansovi.

Jak bys popsal celkovou úroveň výběrů v kvalitě a jaké je srovnání s ostatními hráči z regionu a republiky?
Myslím, že letošní výběr Ústeckého a Libereckého kraje byl dost silný a s pomocí velmi zkušených trenérů měl vysoké ambice. Bohužel jsme neměli takové štěstí a na výsledku se to projevilo. Myslím, že tam letos bylo mnoho starších a zkušenějších hráčů než jsem byl já.

Jak fungoval tým? Jak berou spoluhráči Českou Lípu, ještě přeci jenom nemá takový zvuk jako Ústí nebo Liberec…
Tým fungoval dobře, nikdo se s nikým nehádal a všichni si celkem rozuměli. Po herní stránce bylo vidět, že nejsme dostatečně sehraní. Alespoň mně to tak přišlo. Co se týče České Lípy, tak bych řekl, že ve florbale ji Liberec i Ústí berou za rovnocenného soupeře a kvůli úspěchům juniorů uvažovali někteří hráči o přestupu do FBC Česká Lípa.

Jaké jsou tvé další plány do sezony a motivace?
Druhé lize juniorů Česká Lípa nyní kraluje, a tak doufám o udržení první příčky a postupu do juniorské extraligy, což by byl důležitý krok pro naši florbalovou kariéru.

Tvůj sen a vzor?
Nejsem žádný extrasnílek, proto nebudu psát nic o švédské superlize nebo české reprezentaci. Ve florbalové kariéře by mi vyhovovalo hrát v extralize za tým FBC Česká Lípa.