Na téměř pětihodinovou cestu do jižních Čech se dnes připravují prvoligoví volejbalisté Lokomotivy Č. Lípa, kteří se večer a zítra odpoledne představí v rámci nadstavbové části soutěže na palubovce domácího celku EGE České Budějovice.

„Vyrážíme v půl jedné. Nejede s námi nahrávač Javůrek, který je v trestu za diskvalifikaci při zápase s Brnem, ani blokař Vitvar. Ale jsme posíleni o hráče z Dukly Liberec, konkrétně o nahrávače Démara a blokaře Žáčka,“ předesílá v rozhovoru pro Českolipský deník trenér Konstantin Chocholouš.

Máte pro soupeře, který je jasným favoritem, přichystané nějaké překvapení, kterým byste ho zaskočili?

EGE je velmi kvalitní tým, který lze jenom těžko něčím překvapit.

Do nadstavbové části jste se letos dostali s odřenýma ušima, když v posledních čtyřech zápasech vaše mužstvo prohrálo. Věřil jste i po posledním prohraném duelu, že nebudete muset hrát o záchranu?

Popravdě řečeno, po porážce v Dobřichovicích jsem si byl téměř jistý, že budeme hrát o udržení. Prostě jsem nevěřil, že Plzeň, která již měla postup jistý, porazí celek MFF Praha. Ten by se totiž v případě vítězství dostal před nás. Až po cestě z Dobřichovic jsme se dozvěděli, že Plzeň vyhrála a my si tak znovu po roce zopakujeme play-off.

Fanoušci vás budou moci osobně podpořit hned za týden, v pátek 10. února v rámci zápasové odvety. Kam a v kolik hodin mohou příznivci volejbalu přijít?

Odvetné zápasy tentokrát neodehrajeme v Zákupech jako celou sezonu, ale v Novém Boru. Zákupská hala je totiž obsazená, nová hala v České Lípě taktéž, a tak jsme díky novoborskému volejbalovému oddílu našli útočiště v Boru. Odveta se odehraje v pátek 10. února od 18 hodin a pokud nebude stav 3:0 na zápasy pro Budějovice, pak vyzveme soupeře ještě druhý den v sobotu od 15 hodin. Proti nejlepšímu mužstvu základní části první ligy můžeme jenom překvapit. A proto budeme bojovat!

Pokud po prvním kole vypadnete, jak budete vy osobně sezonu hodnotit?

V této sezoně jsme se znovu skončili na osmém místě a probojovali se do play-off, což lze hodnotit jako úspěch. I když je pravda, že před sezonou jsme měli poněkud vyšší cíle a plány.

Jaké?

Šesté místo po dlouhodobé části. Plán jsme nesplnili hlavně proto, že jsme znovu prohrávali velmi dobře rozehrané zápasy. Mohli jsme mít minimálně o čtyři výhry víc, jenže je nemáme, a proto jsme skončili osmí. Pokud u mužstva zůstanu i nadále, chtěl bych trochu změnit celkovou koncepci, jež by vedla v další sezoně k většímu úspěchu.

Říkáte: pokud u mužstva zůstanu… Vy snad uvažujete nad tím, že byste mohl od týmu odejít?

Nad tím uvažuji už dlouho a většina lidí o tom ví, takže to není žádné tajemství. Původně jsem totiž převzal A-mužstvo jako trenér pouze na jednu sezonu. A letos už je to sezona patnáctá…