Jen výjimečně můžete tyto unikátní automobily vidět na uzavřeném okruhu. Proto byste si neměli nechat ujít příležitost pokochat se krásou starých strojů. Jen předválečných závodních automobilů se představí dvanáct, včetně Bugatti, Maserati, Wolseley, MG, Walter. A když je řídí třeba Miroslav Krejsa nebo Standa Profeld či Vojta Masojídek, tak se tají dech.

Pokud jde o automobily z 50. let, potom se diváci, kteří mají vstup zdarma, mohou těšit třeba na dva závodní Talboty, Aero Minor, tři Tatry 607 Monopost, Škodu Sport a hlavně Škodu 1100 0HC a 1100 Coupé, která bude mít jízdní premiéru. Samostatnou kapitolu představují automobily MTX od formulí až po nejnovější Beach Buggy. Celkem je přihlášeno na padesát historických automobilů.

Sosnová Classic ale není jen o automobilech, ale také setkání zajímavých osobností včetně dvou mistrů světa – Stig Blomqvista a Jana Kopeckého. Oba se představí také v rámci exhibičních jízd s automobilyŠkoda. Oficiální začátek akce Sosnová Classic je stanoven na 13 hodin, ale už od ranních hodin budou probíhat tréninkové a závodní jízdy Jarního Sosnění, v němž se představí na šedesát historických závodních a sportovních automobilů včetně formulí (1967 až 1985).

Polední pauzu ještě vyplní jízda pravidelnosti Jarnírally s automobily od roku 1925 až 1978. Premiérový den se závodní historií zakončí od 17 hodin koncert skupiny Čechomor. A připomínáme divácimají vstup zdarma.