Nicméně kolo to bylo bohaté na góly a útočná oslava určitě stála za zhlédnutí.

Sportbar Galaxie - Fehrer Bohemia 15:2

Galaktičtí hoši (a jedna dívka) ukázali převahu nad souborem z Fehreru hned od prvních minut. Dubický tým totiž přes velkou vervu a zarputilost zatím letos hledá spolehlivého střelce, který by ho udržel v utkáních déle ve hře o body. Na druhé straně hřiště se naopak barová banda ze Slovanky rozstřílela napříč svojí soupiskou, přičemž hned čtyři hráči zaznamenali minimálně hattrick.

Bohužel pro Fehrer, brzy šlo spíše o skóre než o body. Ten bonusový si vyjezdili sportbaristé i v dodatečné dovednostní soutěži, a tak po prvním mači mohli být spokojení. Fehrer by ale měl zamakat na střelbě a v play off, kam postoupí všechny týmy, se může stát cokoliv…

Traktor Banátský česnek - Lososy na roštu 7:7

Překvapivě rovnocenná partie se strhující koncovkou přisoudila oběma týmům zaslouženě po bodu. Přestože ten jeden navíc bere Ursus (v nájezdech je po sedmi utkáních stále 100%), Lososy nemusí smutnit. Favorita zaskočili a možná ukázali, že to v závěrečném turnaji může být ještě hodně zamotané. Držela je výborná produktivita střelby, které rumunský motor Slaný čelil statečně, leč tentokrát spíš osamoceně.

Přesto své vyloučení v průběhu zápasu při jeho finiši napravil a kompenzoval vyrovnávacím gólem v předposlední minutě. Za zmínku ještě stojí obětavý výkon jeho partnerky, která nejdřív od protihráče inkasovala ukázkový hit, aby ji pak napálil vlastní spoluhráč. Obě situace ustála s bravurou a utkání dohrála.

Radiáci Česká Lípa - Sportbar Galaxie 21:9

Galaxii se sice i tentokrát podařilo atakovat dvouciferný počet vstřelených kousků do soupeřovy svatyně, ale o poznání černější bilance ji potkala v obraně. Respektive žlutočerná. Radiaktivní lavina se valila minutu po minutě skrz modro-zelené dresy až do jejich sítě.

O volejbalový výsledek se gólově zasloužili všichni hráči a hráčky na radiácké soupisce. Dlužno podotknout, že vše proběhlo v přátelské atmosféře a žádné sporné situace tento zápas nepřinesl. Bod navíc berou také Radiáci, kteří se v tabulce dotáhli na vedoucí Ursus. Ten ale disponuje jednou dohrávkou navíc.

Základní část Sportbar Galaxie se lehkým krokem přehoupla do své druhé poloviny, přesto ještě dvojičky pro play off nejsou zdaleka jasné. Máme se tedy na co těšit!