Třeba jako poslední červnovou neděli v Golf Resortu Česká Lípa, kde proběhl turnaj hraný dle pravidel Texas Scramble dvojic.
Při tomto formátu hrají vždy dva golfisté či golfistky spolu. Oba z dvojice odpálí míček z odpaliště, následně si vyberou ten lépe zahraný a oba dva opět odehrají právě z místa, kam dopadl ten lépe trefený předchozí míček. A tak stále dokola až do jamky.
Výsledky z tohoto turnaje se nikam nezapočítávají, a proto všichni hrají v naprosté pohodě. Nejinak tomu bylo na hřišti v Pihelu, kam si nedělní den přišlo užít 14 párů golfistů a golfistek.

A právě proto, že se nejednalo o soutěžní turnaj, výsledky byly skvělé. Jak by také ne, když při tomto formátu hry má dvojice hráčů na každou ránu dva pokusy a počítá se ten lepší.
Padl dokonce rekord z předchozího týdne, kdy se nejlepšímu z hráčů podařilo uhrát hřiště na 74 ran. Manželé Ivan a Zuzana Solfronkovi jej společnými silami pokořili, když jim stačilo pouhých 72 ran.

Při vyhlašování výsledků ovšem jejich jména nezazněla. Jsou to totiž oni, kdo zdejší hřiště postavili a provozují.
Prvenství v turnaji rádi přenechali Nikole Čermákové s otcem Patrikem. Druhou příčku obsadili Tomáš Ondruška s dcerou Lucií, pomyslný bronz si odnesli otec a syn Martinové Charvátovi.
O výsledky ale tentokráte opravdu nešlo. Při pohledu na výsledkovou listinu, kde hned devět ze čtrnácti dvojic má stejná příjmení, je jasné, že šlo především o pohodovou neděli s rodinou a přáteli.

Autor: Petr Jeník