V benchpressu v prestižní kategorii Open se představil Jan Satrapa, který si hned zahajovacím pokusem lehce poradil s 210 kg na čince. Přestože následně Satrapa zaostal hodně za svými možnostmi, znamenal jeho pokus 1. místo v kategorii a 2. v absolutním pořadí. 

O poznání lépe se s letem do zámoří a časovým posunem popasoval v kategorii veteránů Petr Poláček. Ten zdolal úspěšně 215 kg, aby na druhý přiložil na 230. Třetím pokusem se ještě snažil posunout hranici osobního maxima na 240 kg, ale to již bylo nad jeho síly. Poláček ale i tak získal zlatou medaili a umístil se na 5. místě v absolutním pořadí Masters. Ve stejné kategorii nastoupil i trenér Karel Koldovský.

Následující den nastoupil v silovém trojboji i junior a profesionální hasič Josef Capouch. Přestože na posledním republikovém mistrovství hravě zvládl dřep s 335 kg, v Americe pro něj bylo 290 kg nezdolatelnými.

„Z naší výpravy mám smíšené pocity. Kromě Poláčka se nikdo ani nepřiblížil svým možnostem. To mě mrzí a musíme vše dobře analyzovat. Zdá se, že krátký čas nestačil na vyrovnání se s časovým posunem, ale náš rozpočet nám bohužel delší aklimatizaci neumožnil. Pozitivním benefitem je, že byla přijata naše kandidatura na pořádání mistrovství Evropy v silovém trojboji v roce 2021, a to přímo v Novém Boru. Věřím, že se nám dostane finanční podpory od města Nový Bor, Krajského úřadu Libereckého kraje, ale i sponzorů,“ popsal turnaj i další plány trenér Karel Koldovský.

Bedřich Trávníček

V Lípě bojovali tenisoví amatéři.
V Lípě bojovali tenisoví amatéři. Kralovali Berger se Svobodou