I přes opravdu nepříjemné deštivé počasí, které vládlo v průběhu předcházející noci a předznamenávalo tak blátivou povahu trati, se na start hlavního šedesátikilometrového závodu a přidruženého dětského okruhu postavilo zhruba stosedmdesát závodníků.
Prvních pár kilometrů se krajinou okolo Nového Boru vinul skoro souvislý had borců na kolech, ale pak již došlo k roztrhání startovního pole a jelo se víceméně ve skupinkách. Po asi dvaceti kilometrech závodu, kdy za sebou cyklisti měli „krátká“ stoupání na Chudý vrch a Ortel, byla výrazně na čele dvojice z kategorie mužů Marek Nebesář (KC Kooperativa SG) a Jiří Chyba (Fiat Smažík). Za nimi následovala skupinka vedená odchovancem novoborské Bohemie Michalem Rejholcem, který dnes jezdí za tým KC Kooperativa SG. Průjezd dvacátého kilometru trval celému poli asi půl hodiny.
Po ujetí dalších pětadvaceti kilometrů zahrnujících stoupání a sjezdy, asfaltové úseky a na nich také dvě občerstvovací stanice se borci dostali na úpatí vrchu Slavíček u Svojkova. Tento výstup je oficiálně označován jako poslední kopec a nelze popřít, že si zde všichni zúčastnění sáhnou až na dno sil. I v tomto místě byli jako první Jiří Chyba a Marek Nebesář. Další skupina čítající pět jezdců dorazila až po čtyřech minutách.
Souboj o 1. místo mezi muži se tedy odehrál až na cílové rovince, a to pět minut před příjezdem pronásledovatelů. Při finálním spurtu vydoloval více sil Jiří Chyba, který porazil Marka Nebesáře o pouhé dvě vteřiny. Celkový čas vítěze byl 2 hodiny 4 minuty a 31 vteřina. Poslední ze startujících dorazil pak do cíle po 4 hodinách 18 minutách a 31 vteřinách, tedy po dvou hodinách a čtrnácti minutách za vítězem.
Pořadí: 1. Jiří Chyba (Fiat Smažík), 2. Marek Nebesář (KC Kooperativa SG), 3. Vlastimil Veverka (Cyklomax Rock Machine).