Odchovanec novoborského nohejbalu, který v současné době hraje extraligu za Děčín, přemýšlí dokonce i o hráčském návratu. „Protože v Děčíně nejsou zrovna ideální vztahy, tak jsem se s Borákama bavil o možnostech přestupu. Ještě ale nejsem rozhodnutý,“ říká Kulovaný. Jeho přítomnost při soutěžních utkáních v pozici trenéra nicméně přináší ovoce už nyní. „Parta se semkla a začalo se vyhrávat,“ podotýká nová posila.

Nový Bor o víkendu s Milanem Kulovaným na lavičce zvítězil po třetí za sebou. Tentokráte to odnesl SKP Maják Jablonec nad Nisou, který na vlastním hřišti podlehl hostům 1:6. První trojice Hyneš, Artl, Černý sice začala špatně, ale díky prostřídání se Novoborským za stavu 5:9 podařilo zápas téměř zázračně zvrátit.

Po následné výhře v trojicích a prohře v dvojicích přišel zásadní duel Martina Rozbory, který v napínavém utkání porazil domácího borce nejtěsnějším rozdílem 10:9 ve třetím setu. „Byl to strhující zápas plný pěkných výměn, který bych kvalitou posunul určitě do druhé ligy,“ pochvaloval si Milan Kulovaný.

Rozborovo vítězství zlomilo odpor domácích a Nový Bor s přehledem vyhrál i zbývající zápasy. Při cestě za postupem musí ale ještě odrazit nápor Ostašova, který posílil a má také ambice hrát 2. ligu, vyhrát krajský přebor a nakonec uspět v baráži.

Sestava Nového Boru: Hyneš, Artl, Černý, J. Horák, Štědra, Rozbora.

Autor: Jindřich Lesage