„Kluci bohužel prohráli, což znamená, že budou v play-off hrát o konečné 3. místo,“ řekl k předposlednímu mistráku základní části, jehož kvalitu výrazně ovlivnil déšť, trenér Nového Boru Milan Kulovaný. „Úroveň byla dána podmáčeným hřištěm. Jen druhá trojice předvedla zajímavou podívanou,“ dodal zklamaně.

V posledním úterním kole se Novoborští střetli s Ostašovem, ale ani proti prvnímu celku tabulky se jim nedařilo, prohráli 2:5.

Hodkovice – Nový Bor 4:3

Klíčovým momentem pro vývoj zápasů bylo zranění achilovky Petra Štědry v prvním utkání. „Petr je jedním z leaderů našeho týmu a jeho vyřazení z dalších bojů bylo hodně znát,“ litoval Kulovaný. Zbytek obtížných střetnutí tak musela dohrát pouze čtveřice hráčů.

Po úvodní prohře v trojicích vrátili hosty do hry Jakub Horák a Martin Rozbora – 1:1. Druhý zápas dvojic však Karel Arlt s Miroslavem Černým po spoustě nevynucených chyb prohráli a Hodkovice byly opět na koni. Vzápětí navíc nečekaně prohrál i Martin Rozbora v singlu – 3:1.

Ve druhém zápase trojic (N. Bor ve složení Horák, Arlt, Rozbora) přišly na řadu sporné momenty a s tím spojené slovní přestřelky, které nicméně obě strany dokázaly ukočírovat v mezích slušnosti. Hostům se v emotivní atmosféře nakonec podařilo snížit náskok soupeře na 3:2. „V poli zahrál výborně Arlt, který strhl svým pohybem spoluhráče k velice dobrému výkonu,“ chválil svůj tým Kulovaný.

Pak přišel rozhodující zápas dne, do kterého nastoupili Arlt s Černým. Ačkoli první set s přehledem vyhráli, ve druhém si nedokázali poradit s blokem soupeře. „Oba naši hráči potvrdili určitou nevyhranost a nevyrovnanost ve výkonech,“ hodnotil průběh rozhodující bitvy Kulovaný. Jeho svěřenci se ve třetím setu sice zlepšili, ale nástup domácích zachytili příliš pozdě – 4:2.

V posledním zápase dvojic potvrdili své kvality Horák s Rozborou a snížili na konečných 4:3.

Ostašov A – Nový Bor 5:2

V úterý Ostašov potvrdil na domácí půdě své kvality a po přesvědčivé výhře 5:2 se může, jakožto vítěz základní části, těšit na barážový souboj o postup do 2. ligy. Novoborští dokázali v Ostašově vyhrát pouze první zápas dvojic (Horák, Hyneš) a druhé utkání trojic (Černý, Hyneš, Arlt).

V play-off se Nový Bor popere o konečné 3. místo s Jabloncem. I když nejde o špatný výsledek, trenér Boru má o ambicích jasno. „Letošní sezonu bereme jako přípravnou a příští rok nebereme nic jiného než 1. místo a následný postup do 2. ligy,“ říká rezolutně Milan Kulovaný, který chce přípravu podřídit právě tomuto cíli.

Autor: Jindřich Lesage