Nováček z České Lípy v nedělním utkání se Spartou Praha sice inkasovali 11 gólů a nebodoval, ovšem body nezískaly ani Liberec v Chodově a Znojmo v Mladé Boleslavi. To znamená jediné: muži od řeky Ploučnice obsadili konečné 10. místo a sezona pro ně šťastně končí.

„Cíl naší sezony – udržet superligu – se nám povedl i na úkor toho, že jsme v posledním zápase prohráli velkým debaklem. Teď už nás čeká jen odpočinek a příprava na další superligovou sezonu,“ ulevilo se českolipské trenérce Lence Bartošové.

Hrající manažer Štěpán Slaný se po utkání svěřil. „Přiznám se, že tomu, že jako nováček obsadíme desátou pozici a sezona pro nás skončí už tak brzy, jsem moc nevěřil. O to větší radost mám! Je to obrovský úspěch celého českolipského florbalu, a já všem, kdo se na tom podíleli, moc děkuji.“

Naopak pro týmy Znojma, Liberce, Brna a Ústí nad Labem letošní florbalový kolotoče pokračuje. Všechny čtyři celky si to ještě musí rozdat v dodatečném play-down. V zápasové sérii o záchranu Liberec vyzve celek z Ústí n. L. a Znojmo se utká s Brnem.

Bez zajímavosti jistě není ani rozlosování osmičky mužstev pro čtvrtfinále play-off.
První celek po základní části z města automobilů si za svého soupeře vybral Pardubice, druhý Chodov zvolil trochu nečekaně Otrokovice, Vítkovice se utkají s Tatranem Střešovice a poslední čtvrtfinálovou bitvu nabídnou pražské týmy. Půjde o pikantní derby mezi Bohemians a Spartou!

Úvodní čtvrtfinálové zápasy jsou na programu v sobotu 10. března.

Výsledky 26. kola Tipsport Superligy:

FBC 4CLEAN Česká Lípa – ACEMA Sparta Praha 4:11 (0:2, 2:5, 2:4). Branky: 35. Marek Dzierža, 39. Jaromír Ekl, 55. Jaromír Ekl, 58. Jan Hřebřina – 2. David Ježek, 10. Milan Garčar, 21. Michal Kareš, 22. Marek Zouzal, 28. Milan Garčar, 30. Jan Krejča, 34. Milan Garčar, 49. Ondřej Svatoš, 50. Dominik Bartoš, 53. Michal Zeman, 54. Lukáš Ujhelyi. Rozhodčí: Jakub Furmánek – Vlastimil Šolc. Vyloučení: 1:0; využití: 0:1. Diváků: 334. Zásahy brankářů: Jan Dvořák 23, Ivan Ponomarev 2 – Martin Beneš 12.

Tatran Teka Střešovice – FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA 4:11, Technology Florbal Mladá Boleslav – TJ Znojmo LAUFEN CZ 13:4, 1. SC TEMPISH Vítkovice – itelligence Bulldogs Brno 5:1, Florbal Ústí nad Labem – FbŠ Bohemians 2:8, FAT PIPE FLORBAL Chodov – FBC Liberec 12:7, Sokol Pardubice – Hu-Fa PANTHERS Otrokovice 0:6.