Na tomto mistrovství získal bronzovou medaili za 3. místo Jiří Liška, žák 5. třídy ZŠ Tyršova Česká Lípa a hráč šachového klubu 1. Novoborský ŠK, soutěžící v kategorii do 12 let.

Tato kategorie byla velmi vyrovnaná, neboť první čtyři hráči uhráli stejný počet sedmi bodů z devíti partií a o medailích rozhodovalo až pomocné hodnocení. Pro Jirku je to za poslední dva roky již pátá medaile z národních nebo republikových soutěží, všechny jsou ale doposud bronzové a ani v Harrachově se toto nepodařilo prolomit.

Letos již jeden bronz získal na mistrovství České republiky družstev mladších žáků, když hostoval v družstvu Beskydské šachové školy Frýdek Místek, a v červnu v Klatovech s tímto družstvem byl také třetí (BŠŠ Frýdek Místek je s velkou převahou nejúspěšnějším oddílem v historii mládežnického šachu).

Třetím místem na mistrovství Čech se Jiří Liška zároveň kvalifikoval na mistrovství České republiky v březnu příštího roku, kde budou nejlepší mládežníci bojovat nejen o titul, ale hlavně o postup na srpnové mistrovství Evropy, které se bude poprvé v historii konat u nás v Praze.

Ještě před tím se bude Jirka účastnit na začátku února šachových soutěží v rámci zimní olympiády mládeže České republiky v Ostravě, neboť byl nominován do čtyřčlenného krajského družstva Libereckého kraje.