Novoborský oddíl SK Metalpower, pod vedením trenéra Karla Koldovského, přivezl do Rakouska hned pětici závodníků, kteří se utkali o medaile.

Mezi veterány (do 60 let) do 100 kg se v benchpressu představil Jiří Barnet, jenž slušným výkonem 140 kg vybojoval první zlatou medaili.

Další den se v silovém trojboji představil mladíček Lukáš Seifert, který opanoval mezi teenagery kategorii 18 19 let do 67,5 kg. Bez podpůrných dresů zvládl dřep 160 kg, bench 80 kg a mrtvý tah 150 kg.

Další mladík, dvacetiletý David Mahovský, se zapojil do klání mezi juniory do 82,5 kg, kde bezpečně zvítězil a získal zlato. Prvenství získal i v absolutním pořadí mezi teenagery a juniory, kdy dřepnul 280 kg, zabenčoval 170 kg a pozvedl 250 kg. V mrtvém tahu se pokoušel i o překonání světového rekordu 270,5 kg, ale díky technické chybě v samém závěru pokusu se mu to tentokrát nezdařilo.

Mezi veterány se do boje o medaile zapojil i favorizovaný Viktor Kudi, který však překvapivě nezvládl svůj základní pokus ve dřepu na hodnotě 320 kg a soutěž nedokončil.

Jako poslední se představil nejtěžší člen oddílu, Václav Češka, který zaznamenal nejvyšší dřep v soutěži, rovných 400 kg. Benchpress se mu již tolik nevedl a zapsal si 240 kg. Při mrtvém tahu pokořil 310 kg a jen díky utrženému mozolu si nepřipsal váhu o 10 kg vyšší.

Oddíl SK Metalpower přivezl do Rakouska hned pětici závodníků, kteří se utkali o medaile.

SK Metalpower získal na MS hned čtyři zlaté medaile!

Karel Koldovský