Oddíl juda TJ Stadion Nový Bor má za sebou velmi úspěšný rok.
Mladí borci z města sklářů pod vedením trenérů Jakuba Holera a Jiřího Maška nasbírali v roce 2008 na tuzemských turnajích i v zahraničí dohromady šedesát cenných kovů, z toho plných 58 (25 zlatých, 17 stříbrných a 16 bronzových) v soutěžích jednotlivců, zbývající dva (stříbro a bronz) v soutěži družstev.
Podle slov obou zmiňovaných trenérů mezi loňské největší úspěchy patří dvě zlaté medaile z mezinárodního mistrovství Německa, které vybojovali Daniel Kobr a Nikita Melzerová, a bronz Kamila Nováka.
Přeborníky kraje se stali Petr Schafer, Dalibor Křiklava a druhé místo obsadil Daniel Škarda. Posledně jmenovaný obsadil i čtvrté místo na mezinárodním mistrovství v polském Strzegomu.
Ve službách JC Jablonec na MČR družstev získal stříbrnou medaili Dalibor Křiklava a bronz z extraligy mužů přidal právě Jakub Holer, který hájí barvy Liberce.
Judistický oddíl pod vedením trenérů Jakuba Holera a Jiřího Maška působí v Novém Boru teprve dva a půl roku.
„Nyní jsme s tréninkovým zázemím velice spokojeni, ještě nedávno jsme trénovali na chodbě místního internátu, což se negativně projevilo jak na výsledcích, tak i na odchodu několika svěřenců,“ konstatuje trenér Jiří Mašek a dodává, že oddíl TJ Stadion těží především z úzké spolupráce se špičkovými kluby z ČR, především s oddíly SJ Litoměřice a JC Liberec.
„Spolupráce s litoměřickými judisty si velice vážím, prožil jsem tam čtyři roky a získal tři medaile v extralize. Díky litoměřickému judu jsem se dostal do juniorské reprezentace a nadále mohu čerpat cenné rady i jako trenér,“ přiznává Jakub Holer.
Za největší cíle v roce 2008 považují trenéři N. Boru medailová umístění z MČR jednotlivců, kde mají žhavá želízka v Danielu Škardovi, Petru Schaferovi a Pavlíně Hruškové. Dalším cílem jsou kvalitní umístění ze zahraničních i tuzemských turnajů.
Členskou základnu oddílu judistů TJ Stadion tvoří děti ve věku od šesti do dvanácti let, kteří trénují pravidelně třikrát týdně v tělocvičně ZŠ U Lesa.
„Jsme velice rádi, že se naše základna neustále rozrůstá a že stále více dětí nachází v tomto krásném sportu zalíbení. Letos nás čeká kromě spousty turnajů doma i za hranicemi také letní soustředění, které proběhne na Polevsku v hostinci a penzionu Na křižovatce, kde se o nás předloni znamenitě starali,“ předesílá Jakub Holer a na závěr říká: „Naše poděkování patří všem, kteří se nám naše nelehké úsilí snaží co nejvíce zpříjemnit, což jsou DDM, Městský úřad Nový Bor a Základní škola U Lesa.“

Další zprávy z regionu najdete zde