Tradiční zastávkou se pro novoborské v posledních letech stává město Třinec, a přestože tým místních železáren neaspiruje v soutěži na přední příčky, z pohledu favorita se jedná vždy o těžké utkání. „Letošní zteč se nám však velmi vydařila," glosoval kapitán Petr Boleslav.

Jako první zakončil svou partii velmistr Štěpán Žilka remízou s Vojtěchem Plátem a málokdo tušil, že se jedná o jedinou půlbodovou ztrátu hostů z Nového Boru. Zbylých sedm partií proběhlo v jasné režii obhájců mistrovského titulu a Novoboráci si z Třince odvezli vysokou výhru 7,5:0,5.

Druhou zastávkou byla Karviná. Zápas se zpočátku nevyvíjel pro Nový Bor příznivě, když na sedmé šachovnici velmistr Štěpán Žilka nedocenil aktivní možnosti svého soupeře a dostal se pod silný útok. Když už se zdálo, že obrana bude úspěšná, přišel neočekávaný obrat a Karviná se dostala do vedení. Nepříznivý stav však záhy srovnal velmistr Zbyněk Hráček, který na třetí šachovnici přesvědčivě porazil Slováka Martina Jurčíka. „Taková rychlá reakce vždycky potěší a vrátí soupeře zpátky na zem," komentoval kapitán Petr Boleslav. Další vývoj zápasu vše potvrdil.

Výhry za Novoborské přidali na první šachovnici velmistr David Navara, na druhé šachovnici velmistr Viktor Láznička a také na čtvrté šachovnici velmistr Vlastimil Babula. Za rozhodnutého zápasu z dohrávaných dvou partií vybojovali Novoborští ještě 1,5 bodu a zakončili zápas jasným vítězstvím 6:2.

Další dva zápasy čekají na tým Nového Boru v lednu, kdy zavítají do Jičína a poté do Lysé nad Labem.

Šachová extraliga.