Novoroční klání, jež odstartovalo u fotbalového stadionu, proběhlo za mrazivého počasí.

„Závod opět absolvovalo několik neukázněných závodníků, kteří neměli připnutá startovní čísla, protože někteří se zúčastnili bez předchozí registrace," konstatoval Vlastimil Tuťálek, předseda Atletického oddílu TJ Doksy.

Celkovým vítězem tohoto oblíbeného Novoročního běhu okolo Máchova jezera se stal Robert Heczko (Kolokrám K. Šenov), jenž celou trať uběhl v čase 43:16 minuty. Druhý skončil cvikovský borec Štěpán Skopový (45:09), na třetí pozici doběhl Michal Roštejnský (Kerda Sport Liberec, 46:26 min.).

Mezi ženami byla nejrychlejší Ivana Colie (TT Cyklorenova Cvikov, 52:25 min.), pro druhé místo si doběhla domácí atletka Tereza Macháčková (54:17 min.).

Součástí letošního závodu byl i pohodový pochod, kterého se letos u Máchova jezera zúčastnilo šestapadesát registrovaných příznivců zdravého pohybu na čerstvém vzduchu.

Novoroční běh okolo Máchova jezera 2016 absolutní pořadí „TOP 20"

1. Heczko Robert (Kolokrám K. Šenov/ Liberec) 0:43:16 hod.