Jedná se již o 36. ročník tohoto tradičního atleticko-turistického závodu, který pořádá místní atletický oddíl TJ Doksy.

Pořadatelé od Máchova jezera moc dobře vědí, že o tuto vůbec úplně první sportovní akci v našem okrese na začátku každého roku bývá vždy veliký zájem, a tak se na ni pečlivě připravují.

Sraz účastníků bude na fotbalovém stadionu TJ Doksy v Husově ulici, kde proběhne prezentace závodníků a chybět pro ně nebude ani občerstvení.
Start poklidného novoročního pochodu začne od 12 do 13 hodin, načež prestižní běžecký úsek na 12,5 kilometru odstartuje úderem 13. hodiny.

Připomeňme, že prvenství z letošního závodu v mužské kategorii obhajuje Ramil Profeld z ABK Liberec, mezi ženami v roce 2011 zvítězila Ivana Collie z Ústeckého kraje.

Dosud nejlepší čas v celé historii dosáhl v roce 1998 Jan Peševa, jenž se mohl v té době pyšnit výkonem 38:40 minuty. Stejně tak od téhož roku nebyl dosud překonán ani ženský traťový rekord, který má na svědomí Jiřina Krátká. Ten má hodnotu 50:43 minuty!

Absolutním králem všech uplynulých ročníků Novoročního běhu okolo Máchova jezera je Michal Michálek z Mělníka, který, byť rekord Jana Peševy dosud nepřekonal, vyhrál sedmkrát. Poprvé to bylo v roce 2000 a naposledy předloni, to se psal rok 2010.

Pořadatelé oznamují, že tato akce má čistě kondiční charakter a může se jí zúčastnit každý zájemce.

A co třeba právě vy?