Nechyběli zde loňský vicemistr ČR Zbyněk Švajda s dcerou Berenikou z Mimoně, sourozenci Markéta a Jakub Opolský z Dubnice, ani bratři Radek a Tomáš Černí z Doks.Již během tréninkových jízd závodníci dokázali, že mechanici minikáry během přestávky dobře připravili.

V kategorii M1 (nejmladších jezdců do 8 let) si lépe vedl šestiletý Jakub Opolský, který si dojel pro 9. místo, a sedmiletá Berenika Švajdová pro 10. místo.

Markéta Opolská, která je v kategorii M4 (do 21 let) nováčkem, si zde nakonec dojela pro 11. místo.

V nejsilnější kategorii M5 (nad 21 let) se Zbyněk Švajda probojoval na 2. místo, Radek Černý na 6. a Tomáš Černý na 12. místě. O uplynulém víkendu se minikároví závodníci sešli v Libereckém kraji.

Uplynulou sobotu přijelo na start prvního kola Evropského poháru v Jablonci nad Nisou celkem 65 jezdců z celé republiky, mezi kterými byla i šestice závodníků z českolipského okresu.

V kategorii M1 (do 8 let) dojela Berenika Švajdová z Mimoně na 6. místě a Jakub Opolský z Dubnice po technických problémech s brzdami na 15. místě. Nováček v kategorii M4, Markéta Opolská obsadila 10. místo. V kategorii dospělých dojel Radek Černý na 8. místě, Zbyněk Švajda na 10. místě a Tomáš Černý na 11. místě.

Vítězové závodu v Jablonci:

Kat. M1: Lukáš Bodinek (Hlubočky), kat. M2: Tomáš Bodinek (Hlubočky), kat. M3: Antonín Bohačík (Hlubočky), kat. M3D: Adriana Kubínová (M. Boleslav), kat. M4: Kateřina Moselská (M. Boleslav), kat. M5: David Cepák (Č. Krumlov).

Druhý den se pak většina účastníků přesunula do Okrouhlé u Nového Boru. Na trati vedoucí středem obce bojovali jezdci o body do Poháru České republiky.

V kategorii nejmladších si Berenika Švajdová dojela pro 15 bodů za 6. místo a Jakub Opolský získal pouze 7 bodů za 11. místo. Markéta Opolská ve své kategorii obsadila 7. místo a získala 14 bodů do poháru. V kategorii M5 zabojoval loňský vicemistr ČR Zbyněk Švajda a dojel si pro 25 bodů za 2. místo v závodě.

Jediný závodník pořádajícího Minikárklubu Okrouhlá, Tomáš Černý si dojel pro 13 bodů za 8. místo.

Vítězové závodu v Okrouhlé

Kat. M1: Eliška Slavíková (M. Boleslav), kat. M2: Tomáš Bodinek (Hlubočky), kat. M3: Marek Charvát (Velešín), kat. M3D: Adriana Kubínová (M. Boleslav), kat. M4: Jan Tejkl (M. Boleslav), kat. M5: Karel Charvát (Velešín).

Oba odjeté závody se též započítají do Severočeského oblastního poháru, který pokračuje již následující víkend dvoudenním závodem v Litoměřicích.

Vladimír Opolský