Ve velkém stylu se představil Viktor Láznička v prvních třech partiích, které odehrál za Nový Bor v extralize. Dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Přesto však nebyl se svými výsledky stoprocentně spokojený. Teprve dvacetiletý šachista, který před sezonou přestoupil do Nového Boru z Pardubic, litoval právě remízové partie s velmistrem Viacheslavem Dydyshkem. „Měl jsem ji vyhranou,“ řekl Láznička v rozhovoru pro Deník.
V Boru působíte krátce, většinu jeho hráčů nicméně dobře znáte z turnajů nebo jako protihráče v extralize. Jak se cítíte v papírově nejsilnějším extraligovém týmu?
V týmu se cítím dobře. Po sedmi letech v Pardubicích je to příjemná změna. Kluky samozřejmě znám a mám s nimi dobré vztahy. Myslím, že to bude plus a vše bude zdárně klapat.
Z prvních tří partií, které jste za Nový Bor odehrál, jste dvě vyhrál a jednu remizoval. S těmito výsledky jste asi spokojený.
Dobrým vstupem by určitě byl plný bodový zisk, což se nepovedlo. Nevyhrál jsem sice jen s velmistrem Dydyshkem, ale i tuto partii jsem měl nejspíš vyhranou. Selhal jsem v technice, takže z toho byla nakonec remíza. Celkově jsem nicméně spokojený. Důležité je, že mužstvo zvítězilo nad všemi třemi soupeři a nadále má reálné šance vyhrát titul.
Myslíte, že může vůbec nějaký tým překazit Novému Boru vítězné tažení za dalším titulem?
Jediným celkem, který může Nový Bor ohrozit v zisku titulu, je Mahrla Praha, která posílila a má velice vyrovnaný celek. Myslím si, že se rozhodne až v posledním kole, kdy se právě s Mahrlou střetneme. Možná ji budeme muset porazit, abychom získali titul. O to by to bylo těžší…
Jak vám sedí zázemí novoborského klubu?
Vedení Nového Boru se snaží chovat profesionálně a také se mu to daří. Nemůžu si na nic stěžovat. Prostředí je v novoborském šachovém klubu výborné. Pokud bychom nevyhráli titul, tak by to byla jen chyba hráčů a nikoliv vedení či zázemí.