Oddíl SK Kraso Česká Lípa v sobotu uspořádal druhý ročník závodů Českolipská pirueta, na který se sjelo na sto osmdesát dívek a chlapců z šestadvaceti oddílů z celé republiky. Závodníci ve věku od 4 do 15 let měřili v sobotu síly v deseti věkových a výkonnostních kategoriích. Na českolipském ledě bojovali o body do oficiálního celorepublikového žebříčku Českého krasobruslařského svazu.

Domácím reprezentantům se nejvíce dařilo v kategorii Přípravka I, kde třetí místo získala Vanda Jeklová a pátý skončil Dominik Živec. Stříbro si v dalších kategoriích vybruslila také Zoe Prášilová a bronz Nikol Ivanjuková.

SK Kraso Česká Lípa vznikl v roce 2009 a v současné době má třicet členů. Oddíl se věnuje sportovní činnosti, konkrétně krasobruslařské přípravě dětí a mládeže na zájmové i závodní úrovni. Kromě odborné výuky na ledě se členové věnují gymnastice, baletu a tzv.suché přípravě. Tréninky vedou zkušení krasobruslařští trenéři.

Oddíl se účastní soutěží Českého poháru a poháru ČKS v loňském roce se v celorepublikovém žebříčku výborně umístila Markétka Mikysová (2. místo), Jasmínka Živcová (3. místo), většina ostatních pak do 20. místa. Markétka Mikysová navíc obdržela ocenění starostky města Česká Lípa v rámci soutěže pro talentované děti „Zlatý oříšek" za úspěchy ve sportu.