Po poslední extrémně dlouhé výměně přišel výbuch nadšení. Konstantin Chocholouš vyletěl z trenérské židle směrem k jásajícím hráčům. Jeho svěřenci právě porazili doposud vedoucí tým 2. ligy SK Prosek Praha dvakrát 3:0! Dvojnásobnou porážkou favorita tak Lokomotiva v sobotu potvrdila výbornou výkonnost z posledních zápasů.

„Už proti Příbrami jsme hráli skvěle. Pořád se to drží a je to ohromně bojovné a kolektivní,“ řekl radostně po utkání trenér Chocholouš. Výkon domácích chválil i kouč Proseku František Srbek. „Česká Lípa hrála výborně na všech postech, neměla s ničím problém. My jsme za ní zaostávali především v preciznosti provedení jednotlivých činností.“

Přestože domácí porazili dosavadního lídra soutěže bez ztráty setu, tak jednoznačné to nebylo. „Jak jsem předpokládal, vedoucí Prosek hrál velmi dobře. Jeho hráči bojovali o každý bod a zejména v poli předváděli až zázračné zákroky,“ uznal kvality soupeře trenér Chocholouš.

O něco hladší průběh mělo přece jen první utkání. Zejména díky takřka bezchybnému bloku si Česká Lípa v každé sadě postupně vypracovala malé vedení, které dokázala udržela až do konce. Prosek sice bojoval v poli srdnatě o každý míč, ale to na výhru nestačilo. „V České Lípě nám chyběl střední blokař Jiří Endres,“ postěžoval si trenér Srbek a dodal: „Museli jsme přistoupit na nouzové řešení, že smečař hrál na prostředku, ale nevyšlo to.“
Druhé utkání bylo o poznání vyrovnanější. Hlavně závěrečný třetí set vzbuzoval v řadách domácích příznivců obavy o výsledek. Prosek se totiž dostal v jeho první polovině do vedení až o 5 bodů. Česká Lípa dokázala sice následně stáhnout náskok soupeře na rozdíl jediného bodu, ale hosté poté opět odskočili na stav 13:17.

„Ve třetím setu jako by nám docházely síly, hráli jsme nekoncentrovaně a soupeř toho okamžitě využil,“ popsal slabší momenty svého mužstva lodivod Chocholouš. Domácí volejbalisté nicméně prokázali pevné nervy a dokázali s Prosekem opět srovnat krok. Nekompromisní smeče Poživila a „rychlíky“ v podání dvojice Javůrek – Čibera znamenaly pro Prosek neřešitelné problémy. „Díru na bloku jsme sice měli, ale to nesnižuje velice slušný výkon České Lípy,“ dodal k závěrečnému setu trenér hostů Srbek.

V dramatickém závěru utkání Česká Lípa odvrátila dva setboly a následně proměnila svůj druhý mečbol.
Dvojnásobná výhra nad favorizovaným Prosekem pomohla domácím volejbalistům upevnit postavení na špici tabulky. Do nového roku tak vstoupí jako čtvrtí a s pouze dvoubodovou ztrátou na vedoucí rezervu Příbrami.

Lokomotiva Č. Lípa – SK Prosek Praha 3:0 (20,19,23)
Sestava Lokomotivy: Javůrek, Poživil, Jabor, Macháček, Janoušek, Pekárek, libero: Pavlíček; střídali: Mašek, Čibera.

Lokomotiva Č. Lípa – SK Prosek Praha 3:0 (23,19, 26)
Sestava Lokomotivy: Javůrek, Poživil, Macháček, Janoušek, Pekárek, Čibera, libero Pavlíček; střídal: Mašek.