Závodníci stáje HKC Racing Dan Skočdopole a Ondra Nigrin ukořistili v mezinárodní konkurenci bronz a Jan Janovský přivezl dokonce zlato.

Janovský a Nigrin reprezentovali mosteckou stáj v kategorii Easy 60, kde v sobotní kvalifikaci zajeli třetí a druhé místo. Neděle pak probíhala ve znamení tří bodovaných rozjížděk, ve kterých se oba školáci drželi hodně vepředu. Po skvělých soubojích a předjížděcích manévrech Nakonec Honzík Janovský celkově zvítězil.

Ondra Nigrin měl v jedné z jízd smůlu, když se dostal do skrumáže soupeřů a propadl se vzad. V dalších závodech ovšem exceloval a součet výsledků vydal na celkové třetí místo. Jednu z jízd dojeli také na první a druhé pozici.

„Na to se pochopitelně nádherně koukalo a když si kluci v závěrečném kole po odmávnutí za jízdy podávali ruce, byli jsme na ně samozřejmě pyšní," připustil trenér Ivan Houzák.

V kategorii Mini 60 byl žhavým favoritem Dan Skočdopole a prokázal to hned v úvodní kvalifikaci, když zajel nejrychlejší kolo a zajistil si tak start z prvního místa. O obrovské vyrovnanosti startovního pole svědčí i fakt, že soupeř na druhém místě byl jen o pouhé dvě desetiny sekundy pomalejší. V ostrých závodech se pak třikrát za sebou opakoval podobný scénář, kdy čtveřice nejrychlejších jezdců předváděla strhující souboje. Devítiletý Dan se do nich pouštěl bez jakéhokoliv strachu a výsledkem bylo čtvrté, druhé a třetí místo v jednotlivých rozjížďkách. Celkový součet mu tak vydal patřičné množství bodů pro třetí stupínek na pódiu.

„Všichni tři kluci nám v neděli stáli na stupních vítězů a to je samozřejmě vždycky hlavním přáním každého týmu. Na Sosnovou se vracíme hned o následujícím víkendu, kdy se tu jede další díl oficiálního Mistrovství České republiky v kartingu, takže připraveni jsme určitě dobře. Konkurence bude opět obrovská a já věřím, že našim klukům výborná forma vydrží," dodal trenér.