Jeden v říjnu, kdy se běží současně Jablonné (Lemberk) a Doksy (Červený okruh), a druhý závěrečný víkend v listopadu Sosnová (Krosmaraton) a Žandov (Desítka).

12. závod Běh lipovou alejí se běžel minulou sobotu 22. září. Startovalo na 90 závodníků (na snímku Miloše Skalického), převážně těch nejvěrnějších seriálu OBL. Hlavní závod na 12 km vyhrál s přehledem Tomáš Kolařík (OK N. Bor.) za 45:09,0 min., před veterány Zdeňkem Bufkou (AC) 45:54,0 min a Vladimírem Šrachtou (Cvikov) 46:39,9 min.

Na poloviční trati 6 km zvítězil těsně Petr Louda (AC) 20:45,5 min., před Jiřím Vlčkem (Teplice) 20:46,1 min. a Jakubem Hrdinou (AC) 22:05,6 min.

Pro ženy byla vypsána pouze kratší trasa 6 km. Zde zvítězila Gabriela Grulichová 25:26.3 min., před Ivanou Slaměnou (obě AC) 25:53,9 min. a I. Krafkovou (OK N. Bor) 26:11,8 min.

A jaké máme pořadí OBL po dvanácti závodech včetně běhu Cvikovem?

Ani borci na čelních pozicích už nemají odběhány všechny závody. Přesto se do vedení vrátil Petr Louda (AC Č. Lípa) 148,5 b., druhý je Petr Cmunt (Jiskra N. Bor) 144,5 b., třetí Daniela Černá (AC Č. Lípa) 134,5 b.

Na „medailové" pozice se dotahuje mladší žákyně Anna Kučerová (Jiskra N. Bor) 132 b., která se na podzim dostala do výborné formy.

Další pořadí: 5. Slaměná (AC) 124 b., 6. Bekr (AC) 122,5 b., 7. Majcherová (SKI Polevsko) 115,5 b., 8. Bendová (AC) 107,5 b., 9. Šrachta (Cvikov) 107 b., 10. Jíra (AC) 106,5 b.