Tradiční a mezi sportovní veřejností velmi oblíbený seriál nabírá obrátky. Okresní běžecká liga (OBL) má před sebou hned dva závody v řadě.
Už dnes odpoledne se na školním stadionu v Jablonném v Podještědí koná Podještědská hodinovka.

„Od půl páté startuje závod na 12 minut pro mládež a pro ty, kteří si na hodinovku netroufnou, a v 17 hodin začne hodinový běh pro dospělé,“ upozornil ředitel OBL Oldřich Slaměný a dodal, že hned v sobotu 8. dubna je na programu jubilejní 10. ročník Polevského běhu.

„Prezentace účastníků začne od osmi hodin, starty dětí jsou od deseti hodin, hlavní běh na deset kilometrů odstartuje úderem jedenácté na Jedličné nad Polevskem u lyžařské boudy.“

Pořadatel tohoto závodu Jan Šmíd ze SKI Polevsko k tomu dodává: „Na běh jsou zvány všechny věkové a výkonnostní kategorie od nejmladších běžců a běžkyň až po veterány. Novinkou je nesoutěžní procházka pro rodiny s dětmi a jednotlivce.“

Letošní seriál OBL má za sebou dva díly. Ten druhý, Jarní přespolní běh, se konal minulý víkend v Sosnové.
„Panovalo takřka letní počasí, na startu se sešlo přes 160 běžců převážně z našeho regionu a nejbližšího okolí. A opět to byla jedna z nejvyšších účastí na v historii tohoto závodu,“ poznamenal Slaměný.

V hlavním běhu na 9000 metrů s přehledem a s velkým náskokem zvítězil Petr Ondřej (Haven N. Bor), jenž do cíle dorazil v čase 32:58 min., druhý doběhl Marek Černohorský (SKI Jablonec n. N.; 34:07 min.), třetí pak Petr Cmunt (AC Č. Lípa; 34:31).

Ve veteránských kategoriích nad 40 let byl první Jaroslav Jíra (AC Č. Lípa; 36:27), kategorii nad 50 let vyhrál Petr Charousek (Triatlon; 39:05) a mezi muži nad 60 let zvítězil nestárnoucí Zdeněk Bufka (AC Č. Lípa; 38:09).

Ženy měly trať o něco kratší – 5 400 metrů. Mezi mladšími zvítězila Lucie Krafková (OB Turnov) časem 24:39,2 min., ovšem nejrychlejší byla v kat. nad 35 let Tereza Macháčková (TJ Doksy), která doběhla do cíle v čase 24:13,0 min.
Mezi dorostenci a juniory na tratio délce 3 600 m dominovali Josef Zátka (KB K. Šenov; 13:54,4 min.) a Adéla Veselá (AC Č. Lípa; 14:55,4).

Průběžné pořadí OBL je po dvou závodech stále vyrovnané. Zatím plný počet bodů (29,5) má šest závodníků většinou z kategorií žáků až juniorů, jmenovitě: Peškařová (AC Č. Lípa), Pitoňák (DDM Smetanka N. Bor), Ryšavá (N. Bor), Bisová (AC Č. Lípa), Zátka (KB K. Šenov) a Stupka (AC Č. Lípa). Na sedmém až devátém místě s 27,5 bodu jsou: Veselá (AC Č. Lípa), Jíra (Haven, N. Bor), Bufka (AC Č. Lípa), pořadí v první desítce uzavírá Stránský s 26,5 bodu.

Změní se průběžné pořadí OBL už po nadcházejícím víkendu?